Poskytovatelé internetu nabízí řadu možností připojení. Jaké vybrat?

Nevyhovuje Vám současný poskytovatel internetového připojení a sháníte lepší poměr mezi kvalitou a cenou za službu? Nejste samy. Podobný problém s narůstajícím objemem přenosu dat řeší nejedna domácnost v České republice.

Vzhledem k tomu, že se poskytovatelé satelitních televizí přesunuli také do internetového vysílání a objem přenesených dat je každý den vyšší, snaží se i společnosti spravující přenosové sítě zvyšovat rychlost datového přenosu. Faktem je, že ve městech v Česku a na Slovensku nabízí nejrychlejší připojení UPC.

„Jelikož se nároky uživatelů na vyšší objem přenosu dat neustále zvyšují, narůstá tlak na poskytovatele internetu nejenom v České republice, ale i na Slovensku. Datové sítě proto v obou zemích stále technologicky inovujeme a zrychlujeme.“ říká Jaroslav Kolár, mluvčí společnosti UPC Česká a Slovenská republika.

Před zvolením nejvhodnějšího způsobu připojení si musíte stanovit, jaká máte očekávání a jakým způsobem chcete připojení využívat, napomoci mohou tyto stránky www.upc.cz, které dokážou změřit aktuální rychlost vašeho připojení.

Snímek obrazovky 2018-02-28 v 9.45.16

Pro standardní užívání internetu bez streamování videí ve vyšší kvalitě stačí téměř jakékoliv standardní připojení. Při užívání např. internetové televize už potřebujete připojení s vyšší přenosovou rychlostí, pokud chcete sledovat kanály v HD kvalitě. Pokud zasíláte skrze cloud či internetové úschovny větší množství dat, musíte si také pohlídat rychlost uploadu. Ten se může od rychlosti downloadu (stahování) často výrazně lišit a může způsobit přetížení linky.

Společnost UPC momentálně nabízí přenosovou kapacitu až 500 Mb/s. Zapomeňte na problémy s rychlostí nebo nesouvislým nestabilním připojením. Zařízení, které přímo dodávají v rámci služby, je připraveno na přenosové rychlosti až 1 GB/s, navíc přináší nejvyšší komfort pro rychlé bezdrátové surfování, který jste doposud s modemem mohli dosáhnout. Řada poskytovatelů nabízí v balíčcích kombinaci rychlého internetu a internetové televize. Avšak nejrychlejší internet a nejvíce kanálů v HD kvalitě nabízí právě UPC, a to s možností sledování televizního obsahu na více zařízeních a se 7-denním zpětným zhlédnutím.

Ať se budete při výběru poskytovatele rozhodovat jakkoliv, zjistěte si současnou rychlost připojení a zvažte, který poskytovatel má ve vaší lokalitě nejsilnější pokrytí a zdali je k dispozici připojení. To se liší adresu od adresy.

Napsat komentář