Televizní stolek volte multifunkční a jednoduchý

Největší proměnou za poslední roky, co se nábytku týká, si prošel asi televizní stolek. Tím, jak jde technický pokrok dopředu, mění se i součásti lidského života. Mnohdy v rodinných domech nebo bytech už chybí, ale přece jenom tam má pořád svoje místo.

Úzký a minimalistický

Jednou z nejdůležitějších věcí v životě člověka je stále televize. Obřadně stojí uprostřed obýváku a plní funkci takzvaného oltáře, kolem kterého se soustředí veškeré dění. Babičky přes něj ještě přehazovaly dečky a stavěly na ně sochy. To s příchodem takzvaných placatých televizí už dost dobře nejde, ale pořád můžeme zajistit televizi důstojné místo, které bude zároveň funkční.

bily-televizni-stolek-police-800x650

Protože se mění elektronika, plní televizní stolek i jakousi technickou funkci. Schovává spoustu zásuvek a drátů, stává se plně integrovaným reproduktorem nebo je v něm televizor napevno zabudovaný. Jde o designový kousek, který už nemusí mít požadovanou hloubku, takže nevystupuje nevkusně z celé obývací soustavy.

Lidé požadují televizní stolek z masivu, často i rohový televizní stolek. Sází ovšem na jednoduchost a hlavně účel. Přece jen je televize každodenní součástí rodiny, a proto by výška stolku měla být dostatečná, aby na ni všichni viděli. A to i v tom případě, pokud leží na gauči, běhají okolo, žehlí u ní či vaří v kuchyňské části. Stůl by měl být takový, aby se na něj dal položit například DVD přehrávač, reproduktory či set top box. Děti ocení místo pro herní konzoli.

Design, který frčí

Co se týká barevných variant, nejlepší je zvolit co nejsvětlejší barvu nebo neutrální, která televizní stolek na rozdíl od černé v místnosti neutopí. Nezapomeňte, že tento kus nábytku se rychle opotřebuje, proto zvolte hrany odolné proti poškrábání. Stolek by měl mít praktické skřínky, popřípadě police. Pokud máte malé děti, myslete i na uzamykatelné skříňky. Pokud nechcete poličky, které jenom lapají prach, zvolte spíše skříňky s dvířky.

Napsat komentář