Pořídili jste si štěně? Jaké vybavení pro něj budete potřebovat?

Pes je člen rodiny, který vám bude pomáhat udržet si dobrou náladu, ale na oplátku bude také chtít něco od vás. Váš nový pes bude chtít váš čas, lásku a pozornost. Bude potřebovat dobrý domov s dostatkem prostoru na běhání a hraní. Pro svého nového psa si budete muset pořídit také nějaké potřeby. Co všechno mezi ně patří a kdy je ten pravý čas na jejich pořízení?

Základní vybavení pro psa

Svému novému mazlíčkovi budete muset také zajistit základní vybavení. Patří sem bouda pro psa, misky na jídlo a vodu, vodítko, obojek, hračky potřeby pro péči o psa. Při pořizování vybavení pro štěně, můžete navštívit nejbližší zverimex, anebo sednou k internetu. Když budete mít štěstí, může se vám podařit sehnat boudu pro psa s dopravou zdarma. Můžete také zvážit přihlášení štěněte do kurzů poslušnosti anebo budete raději lovit na internetu a přemýšlet o volných večerech, jak naučit psa aport?

Dejte štěněti vše, co potřebuje

Poskytnutí všeho, co váš nový pes potřebuje, mu pomůže usadit se v novém domově a v životě s vámi. Bude šťastný a zdravý a vy budete mít společnost věrného chlupatého přítele. Teprve spokojený pes, který má zajištěné všechny základní životní potřeby se s vámi může radovat z každého dne. Je asi jasné, že základem je potrava, voda a také pár drobností, které štěněti zpříjemní život, tedy již zmíněné hračky a vodítko, na kterém se bude učit chodit na procházky. Rozhodně nezapomínejte ani na šampón pro psy a prostředky na odblešení. I pes, který je chovaný doma, může na procházce chytnout blechy, pro které bude jeho kožíšek pravým rájem.

Bouda je nejdůležitější

Když doma přivítáte nové štěně, musíte si pořídit několik věcí, abyste mu zajistili pohodlí. Jednou z nejdůležitějších je psí bouda. Bouda poskytne vašemu štěněti bezpečný a pohodlný prostor, který je jen jeho vlastní. Psí boudy se vyrábí v mnoha různých velikostech, proto není problém vybrat pro každý věk vašeho štěněte takovou, která mu bude prostorově vyhovovat. Anebo můžete jít jinou cestou a boudu pro psa pořídit až v době, kdy štěně vyroste a dospěje. Do té doby mu můžete jako útočiště zařídit pohodlný pelíšek u vás doma. Štěně přežije první měsíce pohodlně i bez psí boudy a vy budete mít větší prostor pro jeho rozmazlování.

Napsat komentář