Pojďte tvořit ptákoviny z teplákoviny

Teplákovina je úžasná. Ta moderní, s digitálními potisky, perfektně vypadá a překvapivě se jí nemusíte bát ani co se týče šití. Šije se z ní rozhodně snadněji než z jiných úpletů.

Teplákovina metráž je ideální ke krejčovským experimentům. Hodí se nejen na domácí oblečení a na tepláky, ale tvořit z ní lze různé módní doplňky. Třeba čepice či nákrčníky. Velice módní bývají šaty z teplákoviny. Milují je ženy v oversized střizích, ale sluší i malým holčičkám. Krásná jsou rovněž volnočasová sáčka.

Některé fashion designérky nedají na teplákovinu dopustit a pokládají ji za zcela nejlepší materiál. Umí být slušivá, vtipná, je tvořivá a hravá. Pro léto se z teplákoviny hodí třeba sukně – klasické i balonové. K oblečení si rovnou ušijte i pěknou kabelku. Stačí ji vyztužit a vůbec nevadí, že teplákovina pruží jako standardní úplet.

Jakou teplákovinu si vybrat?

Velkým hitem je teplákovina s potiskem. Fascinující jsou různé květinové vzory. Nabízí je e-shop Snové látky. Krásné věci ušijete z jednoho vzoru, ale pustit se lze i do jejich kombinování. Decentnost pak docílíte kombinací vzorované teplákoviny s jednobarevnou. Takovou si na Snovelátky.cz vyberete i tón v tónu, takže výslední modely, byť jednoduchého střihu, bývají fascinující.

Famózní bývá použití teplákoviny pro dětské oděvy

Jestli chcete udělat radost svým dětem, ušijte jim něco z teplákoviny. Holčičkám především šatičky či sukně, dětem obecně pak různé mikiny. Teplákovina je příjemné, hebká a krásná. Dětské digitální vzory na teplákovině jsou skutečně uhrančivé. Ať již si vyberete tyrkysovorůžové kočky nebo dinosaury. V e-shopu Snovelatky.cz vám u mnoha produktu rovnou doporučí, s čím je lze vhodné kombinovat. Tedy s jakým nápletem nebo jinou verzí látky. Výběr a šití se vám tak hodně zjednoduší.

Děti však ocení i nějaké ty ptákoviny z teplákoviny. Pusťte se třeba do šití veselých hraček, taštiček či polštářků. Tento materiál se hodí i na ně.

Na co nezapomenout při šití teplákoviny?

Rozhodně je dobré před střižením látku vysrážet, tedy standardně vyprat a vysušit. Pro šití používejte jehlu s oblou špičkou pro úplety, tzv. jehlu stretch. Předejdete tak vzniku defektu látky při šití.

Napsat komentář