Husqvarna se chlubí širokým produktovým portfoliem

Husqvarna je švédský výrobce zahradních nástrojů a pomocníků, a to včetně robotických sekaček na trávu, motorových pil, ale také křovinořezů, kultivátorů a zahradních traktorů. Společnost byla založena v roce 1689 a původně působila jako výrobce střelných zbraní, ovšem postupem času zabředla i do dalších oblastí. V současné době představuje světového lídra na trhu s venkovními produkty.

Motorové pily

Výrobě motorových pil se společnost začala věnovat v roce 1959, ovšem první model spatřil světlo světa až o tři roky později. Vzhledem k tomu, že společnost chtěla, aby motorová pila sloužila ke všem lesnickým pracím, nechala si záležet na funkcích, bytelnosti a odolnosti. Husqvarna představila o deset let později další model, tentokrát s integrovaným systémem tlumení vibrací. Později přidávala motorovým pilám funkce jako automatizovaná řetězová brzda, akumulátorový pohon a podobně.

Automatické sekačky

Další kategorii tvoří takzvané automatické sekačky. Husqvarna byla dokonce první společností, která uvedla na trhu robotickou akumulátorovou sekačku, což se stalo v roce 1995. Stroj pracuje bez ohledu na počasí, a proto máte neustále rovnoměrně posekaný trávník. V okamžiku, kdy sekačce dochází energie, sama se vrátí do dobíjecí stanice. Jakmile se nabije, pokračuje opět ve své práci. Robotické sekačky od dané značky jsou schopny sekat i v mírných svazích se sklonem do 45 stupňů.

Co se týče ceny těchto sekaček, počítejte, že se lehko přehoupnete i přes hranici sto tisíc korun. Pokud byste hledali levnější alternativu, sáhněte po modelu Husqvarna Automower 310 Mark II s pracovní kapacitou do 1 000 metrů čtverečních. Jestliže potřebujete posekat větší plochu, už musíte zvolit dražší variantu.

Husqvarna si zakládá na vysoké kvalitě nabízených produktů.

Napsat komentář