Pavlov je nádherná vinařská oblast, kde se vyplatí strávit i několik dnů

Pokud přemýšlíte nad prodlouženým víkendem někde v České republice, navštivte právě jižní Moravu, která je proslulá prosluněnými vinařskými oblastmi. V případě, že hledáte malebnou obec, odkud se můžete vydat i na spoustu výletu, Pavlov je ideální volbou. V následujících řádcích vám prozradíme, co na vás čeká a kde se ubytovat.

V první řadě si najděte ubytování v Pavlově, protože především během jarních a letních měsíců je většina penzionů a hotelů zarezervovaná měsíce dopředu.

Pavlov si vás podmaní svou krásou

Pavlov se rozprostírá na břehu Novomlýnských nádrží. Přestože se jedná o poměrně malou obec, je proslavená vínem, pamětihodnostmi, ba dokonce i archeologickými nálezy. V okolí nechybí vinařské stezky, které vás provedou malebnou přírodou. Vyrazit můžete na zříceninu hradu Děvičky a za návštěvu rozhodně stojí i tamní archeopark.

Co se týče pamětihodností, potom musíme zmínit kostel sv. Barbory, barokní hřbitov s nárožními věžemi i soubor barokních vinných sklepů s lisovnami na návsi. Unikátní archeologický park zase dokumentuje dobu lovců mamutů.

Pavlov a víno k sobě prostě patří

Příjemné a naprosto komfortní ubytování vám poskytne penzion Florian, odkud můžete vyrazit do sklepů pod pavlovskou radnicí. Přijdete do vinného archivu a navštívíte vinotéku místního sdružení vinařů. Přes obec se linou také tři naučné stezky.

Víno a Pavlov, to jsou dvě neoddělitelné části, které k sobě jednoznačně patří. I v samotné restauraci penzionu ochutnáte místní vína. Určitě si s sebou i nějakou lahvinku odvezete jako suvenýr.

Pokud byste chtěli vyrazit na výlet do okolí, pak na vás čekají přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska, aquapark Aqualand Moravia v Pasohlávkách či výletní plavba po horní nádrži. Dobrodružství chybět nebude.

Napsat komentář