Pěstování zeleniny ve fóliovnících: Průvodce pro začátečníky i profesionály

Při pěstování zeleniny a ovoce je třeba především vhodně využívat pěstitelskou sezónu. Ta u nás není právě nejdelší, protože ven na záhony lze přísadu vysadit až po zmrzlých mužích v květnu. Jinak hrozí, že by mohla zmrznout. Existuje ale i řešení, jak období pro pěstování prodloužit. K tomuto účelu slouží fóliovníky, díky kterým je možné zeleninu a ovoce pěstovat i v chladnějších částech naší země. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Jaké výhody nabízejí fóliovníky

Fóliovník připraví pro zeleninu a ovoce vhodné klima, dokonce i za nepříznivých podmínek. Díky fólii, která je jeho hlavní součástí, je uvnitř teplo a vlhko. Tyto tepelné a světelné podmínky pomáhají urychlit růst užitkových rostlin. Fóliovníky jsou vhodné zejména pro zahradníky-začátečníky, kteří nemají tolik zkušeností s pěstováním.

Výstavba skleníku je náročnější nejen stavebně, ale i finančně na rozdíl od levnějších fóliovníků. Přitom udělají stejnou službu. Na trhu existují varianty s oblými i rovnými rohy s pevnou ocelovou konstrukcí. Takové nabízí i společnost Konstrukce Schwarz, která má v této oblasti velké zkušenosti a stovky spokojených zákazníků. Služby poskytuje velkým pěstitelským firmám i malým soukromníkům.

Čím fóliovník vybavit

Ať už zvolíte levné fóliovníky, či jeho dražší verzi, měli byste také zvážit, jakou výbavu do něj pořídíte.. K tomuto účelu se hodí pěstební stoly z pozinkovaných ocelových nebo hliníkových profilů a s výplní v podobě plastové vany. Mohou být vybaveny posuvnou horní částí, která se roluje do boku, čímž vytváří prostor pro pohodlnou obsluhu. Samozřejmostí jsou bezpečnostní zarážky, které chrání stůl před převrácením.

Společnost Konstrukce Schwarz vyrábí zahradnické stoly v šířce od 1,03 do 2,03 metru a délce podle individuálních požadavků zákazníka. Zahradnické pěstební stoly jsou opatřeny mechanismem, kterým je možné nastavit jejich výšku do optimálního spádu.

Napsat komentář