Domácí sauna vám přinese řadu zdravotních benefitů. Jakých?

Saunování je známé už po tisíce a tisíce let. Teprve až v dnešní době si moc dobře uvědomujeme, jak ohromně pestrou škálu benefitů nám tato činnost přináší. Přemýšlíte o domácí sauně? Víme, jaká varianta je pro vás nejlepší z hlediska přínosů.

Moderní infrasauna

Mezi zdaleka nejpopulárnější řešení patří moderní infrasauna. Ta pracuje na principu infrazáření, které ohřívá primárně vaše tělo (nikoliv celý prostor, jako tomu je třeba u klasické finské sauny). Samotná teplota prostoru se tak pohybuje maximálně okolo 60 °C.

To znamená, že zatěžuje váš organismus mnohem méně než jiné typy saun (v infrasauně se dá sedět klidně i déle než půl hodiny). To je dobrá zpráva především pro starší, citlivé, případně jedince se srdečním onemocněním.

Pravidelná dávka infrazáření vám pomůže s:

  • regenerací svalstva po námaze,
  • rekonvalescencí po zranění,
  • snížením bolestí celého těla,
  • čištěním pleti a pórů,
  • vyplavením škodlivých látek z těla,
  • uvolněním nahromaděného stresu,
  • řadou dalších potíží…

Nebo raději kombinovanou saunu?

V domácích podmínkách si můžete dopřát i moderní kabinku, která zvládá více druhů saunování. Kombinovaná sauna v sobě totiž obsahuje jak infrazářiče, tak i klasické vybavení pro finské saunování. Vy si tak můžete dopřát to nejlepší z obou světů, a to podle libosti.

Nemusíte se obávat kdovíjak vysokých počátečních nákladů ani následných účtů za energie. Obě varianty jsou snadno dostupné i pro běžnou rodinu střední třídy. Nevěříte? Pak se mrkněte na webové stránky známých odborníků z firmy Sauny Vital. Ti už od roku 1999 navrhují a instalují privátní sauny do domácností.

Svou kabinku můžete mít buď přímo v domě (například ve sklepě), nebo si ji lze nechat postavit na zahradu. Zabere přitom pouze pár metrů čtverečních prostoru.

Napsat komentář