Omyl většiny aneb nenechávejte klíče v zámku

Nikdo z nás není neomylný. O tom není pochyb. Mnoho chyb se týká hlavně situace, zapomínáme klíče v zámku. Jsou hned tři problémy, které může tento stav způsobit. Podívejme se na ně společně.

Otevřené dveře zlodějům

Toto nastane ve chvíli, kdy odcházíte ze svého domu, zamknete, ale už zapomenete vyndat klíče, které zůstávají v zámku. Sice je zamčeno, ale případný zloděj jenom otočí vámi zapomenutým klíčem a je u vás doma a ani sebemenší zabezpečení domu Vám nepomůže. Škody, které může způsobit, jsou často velké a ne vždy je proplatí pojišťovna – s přihlédnutím k vaší chybě.

Členové rodiny se nedostanou domů

Bojíte se o sebe a tak se po příchodu domů vždy zamknete? Není to nic špatného. Tedy pokud následně klíč ze zámku vyndáte. Pokud na to zapomenete, nemusí se domů dostat ostatní členové rodiny. Přidejte k tomu tvrdý spánek a vypnutý mobil a nemusí se na vás dozvonit ani po několik desítek minut. Dokonce mohou pojmout i podezření, že se vám něco stalo. Proto klíč vyndávejte, nebo ho alespoň povytáhněte.

Ostatní se nedostanou ven

Kombinace, která není tak častá, ale může se objevit. Ostatní ještě spí a vy odcházíte? A raději je zamknete? Pokud ano, určitě děláte dobře. Tedy když klíče nezapomenete v zámku. Nejenom, že dáváte šanci zlodějům. Ostatní členy vaší domácnosti v ní uvězníte, jelikož si nebudou moci odemknout. Klíč v zámku z venkovní strany znamená, že z té vnitřní nepůjde zastrčit ten jejich.

 

Napsat komentář