Mějte klidný život, pojistěte si majetek

Pojištění, pojištění, pojištění… všichni o něm mluví, ale k čemu je vlastně dobré? Před čím nás pojištění domácnosti vlastně chrání? Před vším! Už základní pojištění vás ochrání před většinou katastrof, které hrozí postihnout vaši domácnost.

Krádež

Máte za sebou báječnou letní dovolenou u moře, jste odpočatí a krásně opálení. Přijedete domů a čekají na vás vypáčené vchodové dveře a zcela vybílený byt. Ne, tady neřádil šílený malíř, ale docela obyčejný zloděj. Všechny vaše cennosti, drahá elektronika a vybavení bytu je pryč! A co není ukradené to je zničené. Co si teď počnete? Pokud máte uzavřené pojištění, jste za vodou. Pojišťovna vaši škodu zaplatí.

Pračka

Přijdete do koupelny a všude potopa a nejen u vás, ale i soused pod vámi má zničenou koupelnu. Nechápete, jak se je to možné, vždyť pračka byla chvíli po záruce a najednou z ničeho nic takováhle porucha? Co budete dělat, škody jsou vysoké a nečekané. Musíte dát do pořádku nejen svoji koupelnu, ale především tu sousedovu, která je na tom daleko hůř. Jestli máte uzavřené pojištění domácnosti, nejhorší co vás čeká je omluva sousedovi. Škody pokryje vaše pojištění.

Požár

Za požáry v domácnosti nemohou jen nepozornosti, jako zapomenutá utěrka na vařiči, nevypnutí sporáku nebo převržená svíčka. K požáru může dojít i naprosto bez lidského zavinění. Stačí vyhoření elektřiny, a když přijdete domů, čekají na vás jen očouzené trosky. Co budete dělat? Ze dne na den jste přišli o svůj domov i všechny věci a nevíte, co bude dál. V případě, že byla vaše domácnost pojištěná, se nemusíte trápit. Pojišťovna se postará nejen o vaše škody, ale zařídí vám i náhradní ubytování do 12 měsíců, takže máte čas si za peníze z pojistného vybudovat nový a třeba i ještě lepší domov.

Napsat komentář