modern-minimalist-bathroom-3115450_1280

Koupelna, za níž není třeba se stydět

Koupelna je jediná místnost, která nechybí v žádném domově. Když však dojde na zvelebování obydlí, často přichází na řadu až jako poslední. Obvykle majitelům postačí, když plní svou funkci, tedy že se v ní dá umýt a odskočit si, a na design se příliš nehledí. Není to ale škoda? Vždyť i zde trávíme podstatnou část dne, a nezáleží na tom, zda na své okolí koukáme ze sprchového koutu či vany, vždy je příjemné být potěšení tím, co vidíme.

Rozvržení koupelny

Prvním logickým krokem při zařizování koupelny je její rozvržení. Máme vysněnou obří vanu, sprchový kout, nebo snad obojí? Chceme jedno, nebo dvě umyvadla? Zvažujeme pořízení bidetu? Každý kousek zabírá možná větší prostor, než jsme očekávali, vejdou se nám tedy všechny sny do jedné místnosti? Vše je třeba správně rozměřit, a až poté se po hlavě vrhnout do vybírání novinek.

Maličkosti, co změní dojem

Zádrhelem v případné rekonstrukci můžou být samozřejmě finance. Je však dobré si uvědomit, že výsledného dojmu nemusíme dosáhnout jen rozsáhlými změnami, ale i maličkostmi. Nemáme například dostatek peněz na výměnu vany? Zvažme výměnu vanové baterie, v případě sprchy sprchové baterie. Nekupujme novou toaletu, pořiďme si pouze WC sedátko. Staré umyvadlo vyměňme za moderní hranaté umyvadlo. Výsledek bude oku lahodit, aniž bychom se vydali ze všech úspor.

Mnoho let před námi

Každý pořízený kousek se sice dá v budoucnu vyměnit, nicméně bychom si měli uvědomit, že vybíráme věci, na které se budeme v příštích letech dennodenně koukat a užívat je. Rozmysleme si tedy dobře například velikost vany, abychom se při každém koupání neproklínali. Stejně tak důležitý je správný koupelnový nábytek, do kterého by se nám mělo vejít vše, co v koupelně potřebujeme, plus něco navíc. Nezapomínejme, že koupelna má být nejen hezká, ale v první řadě funkční.

Napsat komentář