Obývací pokoj v japandi stylu

Že neznáte tento pojem? V tomto článku si ho blíže vysvětlíme a poradíme, jak můžete zařídit dle tohoto trendu svůj obývací pokoj, kde budete rádi trávit čas a návštěvy vám jej budou závidět. Pokud nejste zastánci hromadění věcí a oprašování různých dekorací, zkuste se zaměřit právě na japandi styl – jedná se o nevšední kombinaci japonského minimalismu a skandinávského stylu. Tento styl není ještě příliš známý, protože se začal rozvíjet poměrně nedávno. Základem je dostatek prostoru, výběr přírodních a zemitých barev a nábytku by mělo být pomálu.

Pohodlné sezení

Hlavním prvkem každého obývacího pokoje je sedací souprava. Pokud máte rádi prostorné sedací soupravy, nebojte se volby tvaru do U. Můžete ale zvolit i pohovku, dvoumístnou či třímístnou, kterou doplníte o designové křeslo ušák, které je nejen pohodlné, ale také vynikne v prostoru. Oblíbenou trendy potahovou látkou, ať už na křeslo, pohovku či taburetku, je „buclé“, která na první pohled vypadá jako ovečka. Jedná se o moderní typ tkaniny, která je velmi příjemná na dotek a oživí nejeden interiér zařízený v jakémkoliv stylu.  Barvy volte zemité, jako je například béžová, bílá nebo hnědá. Tyto barvy lze kombinovat například s přírodním dřevem nebo jemnými zlatými dekoracemi. Pořídit můžete celodřevěný konferenční stolek, který bude nejen praktický, ale oživí celý interiér. Pohrajte si s tvary a barvami, a uvidíte, že kombinace neutrálních barev rozhodně není nuda.

Výběr nábytku

V japandi stylu, jak již bylo zmíněno, je třeba vybírat nábytek a dekorace v jednoduchém designu. Designeři nábytku se zaměřují na moderní vzhled těchto kousků, ale někdy i nemyslitelná kombinace může každého překvapit. Vyzkoušet můžete i dřevěné lamely (panely) – oblíbený trend posledních let. Nejen, že dobře vypadají, ale také zlepší akustiku interiéru. Do pokoje zakomponujte obývací stěnu, která je k dostání v různých velikostech
a barevných variantách. Nebo se můžete zaměřit jen na televizní stolek a na zeď pořídit obrazy, aby nebyl prostor příliš prázdný. Pokud máte alespoň trochu jasnou představu, vrhněte se na zařizování obývacího pokoje.

Napsat komentář