Objevte výhody anhydritové lité podlahy

Přemýšlíte, jakou podlahu si vybrat? V takovém případě se nezapomeňte seznámit s výhodami moderní anhydritové podlahy. Jak se vyrábí a kdy bude tou nejlepší volbou do vašeho interiéru? To se dozvíte v tomto článku.

Univerzální podlaha

Když se podíváte na lité podlahy, zjistíte, že jsou skvělou volbou v kombinaci s podlahovým vytápěním. Moderní anhydritové podlahy navíc mohou mít mnoho různých podob, takže je snadno sladíte se svými představami o ideálním interiéru. A z čeho jsou anhydritové podlahy vyrobené? Zjednodušeně se dá říci, že jde o sádrovou litou podlahu. Tento samonivelační nátěr se přirozeně vyrovná do perfektního výsledku. Jde tak o alternativu především ke klasickým betonovým podlahám, které mohou být těžké a mnohdy s komplikovanější instalací. Pro lepší porovnání obou variant si přečtěte samostatný článek anhydrit nebo beton, kde se dozvíte více informací o této problematice.

Investice pro moderní bydlení

Mezi hlavní přednosti lité podlahy patří především velmi dobrá tepelná vodivost. Snadno se prohřejí, takže jsou skvělou volbou v místnostech, kde plánujete podlahové vytápění. A protože jsou anhydritové podlahy příjemně hladké, bývá snadná i jejich údržba, kdy stačí pravidelné vytírání, které je možné realizovat i s pomoci dezinfekčních prostředků pro docílení hygienické čistoty domácnosti.

Kolik stojí anhydritová podlaha?

A kolik bude stát pořízení této moderní podlahy? Pro konkrétní představu se podívejte na lité podlahy ceník, kde najdete více detailů a ceny. Snadno si tak vytvoříte vlastní orientační rozpočet, nebo můžete rovnou požádat o nezávaznou cenovou nabídku na realizaci podlahy v daném rozsahu. V konečném výsledku tak představuje anhydritová podlaha mnohdy i cenově zajímavou variantu v porovnání s dalšími podlahovými krytinami. Hodí se navíc nejenom do rodinného domu, ale také do více namáhaných komerčních prostor.

Napsat komentář