Závitové kalibry a kroužky slouží k rychlé a přesné kontrole závitů

Jak rychle změřit přesný rozměr, zejména v rámci sériové výroby, kde je extrémně důležitá rychlost kontroly? Pro tento účel se používají kalibry. Kalibry jsou speciální typy měřidel. Neměří, ale poměřují. Kalibrovaný kontrolní vzorek, kalibr, slouží k zjištění správných rozměrů, vnitřních i venkovních, či přesného tvaru. Vyrábí se univerzální, ale též na míru. Speciálními pak bývají závitové kalibry a kroužky (můžete se na ně podívat na stránce webu závitových kalibrů a měrek, https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/), které se používají pro poměřování správnosti závitů.

Možnosti použití kalibrů jsou velice široké. Považují se za nezbytné pro zjišťovaní zmetků v průmyslové výrobě a zvyšují kvalitu finálních výrobků bez extrémního nárůstu nákladů firem. Dodavatelem kalibrů různých typů, včetně závitových kalibrů a měrek https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/ je společnost Michovský Tools.

Běžné i zakázkové kalibry s rychlým dodáním

Společnost Michovský Tools je specialistou na dodávku kalibrů různých typů. Nejběžnější a nejžádanější kalibry drží skladem, takže jejich dodání je velice rychlé. Dlouho však nečekáte ani na dodávku kalibrů na míru. I u těch firma garantuje nejkratší možné termíny dodání, včetně případné kalibrace.

Závitové trny a závitové kroužky „M“

Kalibry pro poměřování závitů, vnitřních i vnějších, jsou k dispozici s přesností DIN13 a v metrických závitech ISO. Dodat však lze i jiné tolerance a levé provedení. V těchto typech si je máte možnost rovněž vyžádat. Kromě běžného metrického závitu dodává Michovský Tools i kalibry pro jemný metrický závit.

Sortiment kalibrů Michovský Tools

Společnost je etablovaným dodavatelem kompletního sortimentu kalibrů NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Firma dodává kalibry jak v sadách, tak individuálně.

Kalibry umožňují rychlé zefektivnění výroby a zrychlení procesu eliminace vadných dílů. Kalibry dpovídají potřebným normám, vyžádat si však jde i přímo kalibrační protokol. Ten pro Michovský Tools zajišťuje akreditovaná laboratorní firma Trescal. Ta je držitelem certifikátu ISO 9001. Zájem o kalibrační protokol stačí uvést do objednávky.

Napsat komentář