real-estate-3337032_1280

O prodej nemovitostí je zájem i kvůli investování

Ceny nemovitostí vzrostly, a to obzvlášť ve velkých městech, jako je Praha. Nájmy jsou čím dál dražší, což nahrává do karet majitelům komerčních objektů. Pro firmy je často, vzhledem k výši nájmu, výhodnější si prostory přímo koupit než pronajmout.

Výběr sídla firmy je klíčový. Na zákazníky i potenciální obchodní partnery mnohem lépe působí, když máte sídlo někde v centru většího města. Jenže nemovitosti na prodej v centru města stojí mnohem více. Má tedy smysl je kupovat?

Prodej nemovitostí jako investice

Má. Pokud máte nějaké finanční úspory, nebo jste si jistí, že vás nezruinuje dlouholeté splácení. Právě to jsou důvody, proč si taková sídla pořizují spíš zavedené firmy než nováčci. Musíte ovšem zvážit koupi takové nemovitosti jako investici.

Jak můžete sami vidět, ceny nemovitostí stoupají, a tak byste jednoho dne mohli za prodej nemovitostí vytěžit spoustu peněz. Ona taková nemovitost vůbec není špatná investice. Když si seženete ještě nějaké nájemce, jejich nájemné vám pokryje aspoň část splátky. Za nějakou dobu (možná i desítky let) už pak budete pouze vydělávat. Jde tedy o investici pro trpělivé, to bez pochyby.

Prodej komerčních nemovitostí za stejnou cenu jako nájem

Vezměte si na pomoc matematiku. Víte, že splátka vás může stát podobně jako nájem? Jenže v případě placení nájmu sypete peníze do kapsy někoho cizího. U splácení půjčky si platíte svůj vlastní majetek. Finančně se pronájem příliš nevyplatí. Sahají po něm tedy spíše firmy, které jsou ještě příliš mladé a nestabilní na dlouholetý úvěr. Případně společnosti, které chtějí sídlit tam, kde není možný prodej komerčních nemovitostí, nýbrž pouze pronájem.

Sami si tedy rozmyslete, co je vhodné právě ve vašem případě. Pokud sháníte komerční nemovitosti na prodej, určitě se podívejte na webové stránky společnosti PSN. Nabízí spoustu moc hezkých objektů vhodných pro kanceláře i obchody s výlohami.

Napsat komentář