Nakupte kancelářský nábytek a vybavte si domácí pracovnu

Nebudeme teď moralizovat o tom, zda je dobré nosit si práci domů. Jsou lidé, kteří pracují z domova, nebo si aspoň občas berou homeoffice, a ti rozhodně potřebují prostředí, kde by mohli pracovat v klidu a pohodlí. Nejlépe jim ho nabídne pracovna.

Samozřejmě je možné pracovat z postele nebo ze sedačky v obýváku, nicméně pracovna vám umožní si jasně oddělit práci od soukromého života. Po dokončení činnosti v ní pracovní problémy prostě zavřete a budete se věnovat rodině. A jak si ji zařídit?

Vybudujte si malou kancelář

V pracovně by se mělo nacházet to, co v každé jiné kanceláři. Základem je tedy kancelářský stůl. Jestli pracujete spíš na počítači a dokumenty v papírové podobě máte málokdy, klidně sáhněte po jednoduchém stolu, který představuje jen deska a čtyři nohy. Pokud ovšem pracujete jako účetní nebo na jiné pozici, kdy je nutné vyrovnávat se s dokumenty v papírové podobě, vyberte si raději stolek se šuplíky a poličkami, ať máte papíry kam dávat a nekupí se vám na stole. Ostatně v takovém případě se vám nejspíš bude hodit i kancelářská skříň.

Sezení musí být ergonomické

Ke stolu patří také židle, lépe řečeno kancelářské křeslo. Pohlídejte si, aby bylo co nejvíce nastavitelné. Jedině tak si ho budete moci výškově přizpůsobit, abyste seděli podle všech zásad ergonomie. Jestliže prací trávíte opravdu velkou část dne, přichází v úvahu i nějaká alternativa, například sedací pytel či míč. Případně můžete investovat do něčeho méně obvyklého, jako jsou vysoké stoly, u nichž se stojí, a střídat pozice při práci.

Doplňte to dalšími kusy nábytku

Další výběr už záleží na vás. Na ukládání dokumentů jsou praktické například kancelářské kontejnery či regály. Užijete možná i kartotéky či výkresové skříně. To všechno se odvíjí od činnosti, jíž se věnujete.

Mimochodem, nakoukněte do e-shopu ajprodukty.cz do kategorie Kreativní kancelář. Mají tam kancelářský nábytek, který vaši domácí pracovnu přenese na úplně jinou úroveň. Kromě toho získáte slevu. Při nákupu nad 5000 korun ve výši 5 %, nad 10 000 ve výši 10% a i dále se sleva navyšuje.

Napsat komentář