Nejběžnější rozměr matrace 90×200 centimetrů pořídíte za zlomek původní ceny

Uvažujete-li o proměně vaší ložnice, případně zařizujete pokojíček odrůstajícím potomkům, velkou pozornost byste měli věnovat pohodlnému a jakostnímu nábytku, který se vám bude líbit a ještě bude splňovat náročné požadavky pediatrů, neurologů a veškeré lékařské veřejnosti. Jelikož stále více času trávíme v poloze vleže nebo sezením, měli bychom právě při výběru pohodlných křesel, židlí, ergonomického nábytku a postelí zpozornět. Ne každý skvělý, designový kousek oplývá pohodlností a zdravotní nezávadností. Při volbě nové postele se doporučuje neopominout ani vhodnou volbu matrace. 90×200 centimetrů jsou nejběžnější rozměry.

Vybírejte si podle velikosti i zdravotní matrace 140×200 cm

Ovšem prodávají se i matrace 140×200, 180×200, ba dokonce 200×200 centimetrů. Při nákupu nových podložek do postele se samozřejmě řiďte požadovanými rozměry postele, kam vaše nové matrace perfektně zapadnou. Neopomeňte ani možnost volby tvrdosti a materiálu. Zhotovují se pěnové matrace, matrace z paměťové pěny, pružinové matrace, taštičkou matrace i latexové matrace. Posledně jmenovaný materiál je unikátní svojí dlouhou životností a snadnou údržbou. Matraci z latexu jednoduše otřete, pokud se neopatřením polije vodou. Je proto výhodná jako výplň postele u dětí i seniorů, kteří mívaj potíže se  zhoršenou hygienou.

Matrace 160×200 cm splňují náročná kritéria zdravotníků a spotřebitelů

Mezi spotřebiteli se najdou kverulanti, kteří jsou málokdy spokojeni s nakoupeným zbožím. Mezi výplněmi do postelí se ovšem najdou takové produkty, jež uspokojí i nejnáročnější zákazníky. K takovým patří třeba matrace 160×200, jež je nyní zlevněna o pět tisíc korun na příjemných 12 000 Kč. Její výška je dvacet centimetrů, má sedm zón, nosnost až 150 kilogramů. Je tedy určena pro vyšší zátěž bez zbytečných starostí.

Napsat komentář