vjezdova-brana

Jak vybrat vstupní bránu? Máte několik možností

Plot by měl sloužit jako základní obrana pozemku, ale také ho vhodně reprezentovat. Výběr vhodné branky je tedy velice důležitý.

Vjezdová brána plní základní obrannou funkci, ale také vám pomáhá vhodně sladit plot se zahradou. Její výběr byste tedy neměli podceňovat. V tomto článku vám přinášíme stručné shrnutí toho, s jakými možnostmi je možné na trhu počítat.

Kolejnicové posuvné brány

Jedná se o vhodné řešení pro všechny, kteří mají problémy s nedostatečným prostorem. Pokud máte garáž a trápí vás krátká vstupní cesta, pak sáhněte právě po kolejnicové posuvné bráně. Rám brány je vybaven kolečky, případně je zasazen do posuvného systému. Ten v případě potřeby jednoduše otevřete. A to buďto manuálně, nebo s pomocí dálkového ovládání. Záleží na vás, jakou možnost během instalace zvolíte.

Křídlové brány

Křídlové brány se otevírají do vozovky. To znamená, že pro jejich instalaci budete potřebovat dostatek prostoru. Tedy hlavně na té straně, kam se brána bude otvírat. Počítejte s tím, že vám výrazně omezí prostor. Pokud navíc někdo před nebo za bránou špatně zaparkuje, nedostanete se ven. I kvůli těmto neduhům platí pravidlo, že křídlové brány jsou vhodné jen v případě, že nemáte dostatek prostoru na ty posuvné. I přesto je u rodinných domů vidíme nejčastěji.

Křídlové branky

Hodí se jako skvělé řešení pro vstup osob na zahradu. Ram branky je robustní, tedy alespoň v případě, že vyberete správného výrobce. Svým provedením by vždy měly odpovídat vjezdovým branám. Pokud si ale pořídíte samostatný ram brany, můžete si vzhled přizpůsobit podle svého mínění. Počítejte ale s tím, že průmyslově vyrobené a povrchově upravené branky mají větší životnost. Povrch z výroby vydrží takřka neporušený i desítky let. To se o klasických barvách natřených lidskou rukou dá říct jen zřídkakdy.

 

Napsat komentář