Na tyto 4 věci si dejte pozor při zařizování ložnice

V ložnici trávíme mnoho hodin, a zaslouží si tak zvláštní pozornost při výběru zařízení. Jenže i tady existují různá úskalí, která mohou správnou volbu překazit. V článku tak najdete 4 důležité body, u kterých si dávejte speciální pozor, ať nepodceníte klíčové parametry.

Kvalitní postel

Nejdůležitější součástí každé ložnice je kvalitní postel. Ta musí mít nejenom správné rozměry a pěkný design, ale k tomu všemu by měla být vybavena kvalitním roštem. K tomu následně přidejte pořádnou matraci, s jejíž pomocí zlepšíte kvalitu svého spánku a celkové regenerace. V případě vyšší postele navíc můžete spodní prostor využít pro ukládání některých méně potřebných věcí.

Dostatek úložného prostoru ve skříni

Další bod představuje dostatek úložného prostoru pro všechno oblečení a další nezbytné předměty. S tím pomůže pořádná šatní skříň. Před její koupí důkladně zvažte, jestli hledáte model jenom s poličkami, nebo chcete využívat i šatní tyč pro zavěšení oblečení na ramínka. K tomu všemu mohou být skříně doplněny také praktickými zásuvkami.

Světlé barvy pro optické zvětšení pokoje

Výběr nábytku berte i z pohledu případného optického zvětšení pokoje. V případě menších bytů bývá nejlepší volbou světlý až přímo bílý nábytek. I s pomocí dobře zvoleného kontrastu výraznějších barev dosáhnete také dojmu větší místnosti. Na šatní skříň se skvěle hodí například zrcadlo.

Výběr pořádného povlečení a textilu

Aby ložnice byla kompletní, budete potřebovat povlečení a ložní prádlo. Zde koukejte nejenom na vzor a barvy, ale také na použitý materiál. Nejlepší volbou je tradičně bavlna, která je prodyšná a příjemná na dotek. Pro vytvoření více útulného dojmu můžete ložnici dozdobit i vhodně zvolenými závěsy, estetickým přehozem na postel či menšími dekorativními polštářky.

Napsat komentář