Bezpečná a útulná domácnost s nášlapy na schody

Schody patří k nejnebezpečnějším místům našich domů. Stačí jen malá chvilka nepozornosti a může dojít ke zranění. Jak tomu předcházet? A je vůbec možné zařídit, aby schody v domě byly bezpečné? Tyto zásadní otázky si kladou majitelé patrových nemovitostí dnes a denně.

Myslete na bezpečnost svou i vašich dětí

Schodiště je často dominantním prvkem domu a v posledních letech se čím dál častěji objevuje také v bytech. Zabezpečení schodů je závislé na materiálu, ze kterého je schodiště vyrobeno. Nejtradičnějším materiálem je dřevo. V tomto případě je i snadné zajištění bezpečnosti. Na schody stačí nalepit speciální protiskluzové pásky nebo nášlapy na schody z koberců, které jsou velmi jednoduché na instalaci. Stačí si jen zakoupit potřebné množství nášlapů a díky samolepící pásce je zvládnete velmi rychle a přesně připevnit. Koberce se velmi dobře udržují a nevyžadují žádnou speciální péči proti klasickým kobercům, které máte ve zbytku domácnosti. Nášlapy na schody si můžete vybrat v mnoha barevných a tvarových provedeních. Díky velké nabídce můžete schody sladit i se zbytkem domácnosti. Z hlediska bezpečnosti jsou kobercové nášlapy nezbytným prvkem zejména v domácnosti s malými dětmi.

Koberec – důležitá součást dětského pokoje

Stejně tak se bez koberce neobejdete ani v dětském pokoji, či v jiné místnosti, kde vaše děti tráví nejvíce času. Klíčový význam mají dětské koberce zejména při získávání pohybových dovedností u nejmenších dětí, kdy koberec usnadňuje lezení a první pokusy o stoupání. Pohodlí koberců ocení však i starší děti a nejen ony. I vy si rádi jistě užijete společné chvíle s nimi při hře na příjemně hřejivém koberci než studené podlaze. Také nabídka dětských koberců je takřka neomezená. Kromě tradičních vzorů s dětskými motivy si můžete vybrat i koberce s výraznými geometrickými vzory nebo naopak koberce v tlumených pastelových barvách. V každém případě však nezapomínejte na to, že koberec, nábytek a výmalba stěn by měli dohromady tvořit jednotný, harmonický celek. Vždy zvolte jen jeden dominantní doplněk, kus nábytku nebo barvu.

Napsat komentář