Levné nářadí úplně postačí

 

Mít doma základní zásobu ručního nářadí a spojovacího materiálu patří tak nějak k vybavení bytu. I když si třeba říkáte, že hodinový manžel v životě nebudete, že jediným nářadím, které vezmete do ruky, je počítačová myš, stále platí: Nikdy neříkej nikdy. Člověk se občas dostane do situace, kdy jednoduše není zbytí. Tu se něco porouchá, tam je nutné vyměnit baterky, někde se něco zasekne… Dokonce i děti školou povinné vezmou občas do ruky kladívko a hřebíček a s elánem sobě vlastním se vrhnou do přibíjení plakátku, diplomu nebo fotek na zeď. A možná byste se divili, ale mnoho z nich se pouští i do větších akcí a mnohdy jim to jde lépe než leckterým dospělým.

V takovémto případě se nemusíte zásobit drahým speciálním nářadím. Pokud se řemeslnou prací neživíte a nářadí nepoužíváte denně, pořiďte si jako základ levné nářadí. Spojovací materiál, tedy hřebíčky, šroubky a matičky, různé vruty nebo hmoždinky a skoby, je dobré mít v zásobě neustále. Občas se někam zatoulá šroubek z přístroje a je potřeba ho nahradit. K čemuž bude zapotřebí i například šroubovák. A nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit třeba francouzský klíč anebo imbusový klíč. A docela běžně se používají i pilníky. Na zahradě se občas hodí pily, pokud se do prořezávání stromků pustíte sami. V domácí dílně určitě využijete svěráky. A když se přece jenom odhodláte pustit do většího díla, třeba renovace nebo přestavby bytu, drobné stavbičky na zahradě, například zídky, nezapomeňte na rašple a dláta. Pokud jde o jednorázovou akci, i toto najdete mezi běžným levným nářadím. A jestliže si nevíte rady, specialisté na nářadí vám určitě ochotně poradí.

Veškeré „ruční nářadí“ lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.

Napsat komentář