Víte, jak vybrat shrnovací dveře?

Bojujete doma s nedostatkem volného místa? Pak podle toho volte i nové dveře. Zatímco u otevíracích musíte počítat s prostorem před nimi, u shrnovacích nikoliv. Pojďme si přiblížit tento typ i to, jaké jsou vaše možnosti.

Shrnovací dveře a jejich výběr

Shrnovací neboli lamelové dveře (dle toho, že jsou tvořeny z lamel) se perfektně hodí do menších interiérů. Šetří prostor a zároveň dodávají vašemu bydlení moderní vzhled. Najdete vhodné řešení do každé místnosti. Nejvíce se používají pro chodbu, záchod, koupelnu, ale třeba i šatní skříně či slouží jako předělovací stěny.

Na výběr máte z více materiálů i mnoha dekorů, takže si snadno zvolíte dle svých nároků a designových představ. Nejdříve se rozhodněte, jaký upřednostníte materiál. Nejoblíbenější jsou dveře plastové. Jejich výhodou je příznivá cena, rozmanité dekory (pěkně vypadá třeba imitace dřeva či prosklení), minimální údržba a dlouhá životnost. Nebo se ve vašem bytě budou lépe vyjímat produkty z koženky? Koženka s podšitím je navrchu a konstrukci tvoří sololit a dřevotříska. I zde máte na výběr z četných designových možností.  Kromě úspory místa a bohatého výběru oceníte ještě možnost rozšíření dveří přidáním lamel a celkovou variabilitu, snadnou montáž (obvykle to lidé bez problémů zvládnou svépomocí), rozmanitá madla, kliky, případně další doplňky.
Snad jedinými nevýhodami jsou horší tepelná a akustická izolace a zmenšení průchodu.

Tip na prodejce

I vy chcete nedostatek prostoru doma vyřešit shrnovacími dveřmi, nebo se vám zkrátka líbí? Jejich výběr najdete na webu Rostradvere.cz. Jsou odolné, snadno ovladatelné a určitě si najdete takové, které se budou hodit právě do vašeho interiéru.
Nejenže novými dveřmi získáte více místa, ale zároveň zvednete vzhled celého vašeho interiéru. Dejte svému domovu novou tvář.

Napsat komentář