Většina lidí si laser spojí se sci-fi snímky, operací očí nebo laserovým zaměřovačem, který používají speciální jednotky. Využití této technologie je ovšem mnohem širší. Své o tom ví firmy zabývající se 2D a 3D zpracováním plechů a konstrukční oceli či opracováním problematických kovů a slitin. Používají automatizované systémy k řezání materiálů a výrazně tím přispívají k zefektivnění práce. Pokud se v daném oboru pohybujete i vy, bude vás zajímat nabídka společnosti Bystronic Czech Republic. Jeden z předních českých dodavatelů špičkových technologií zajišťuje komplexní servis se vším všudy.
Proč se k řezání plechů využívá právě laser?
Řezání laserem již dávno nepatří k technologiím budoucnosti. Naopak se stalo nedílnou součástí moderního zpracování plechů a mnoha dalších materiálů. Podstatou tepelného dělení je zaostření laserového paprsku do co nejmenšího průměru s velmi vysokým výkonem.
Velkou výhodou laserového řezání jsou bohaté možnosti využití. Stroje si poradí s rovnými materiály, trubkami i profily. Za zmínku stojí také řezání oceli, ušlechtilé oceli a hliníku o tloušťkách v rozmezí 0,8 až 30 mm.
Není laser jako laser
Bystronic dodává zařízení se dvěma různými typy laserových zdrojů. Prvním jsou CO2 lasery, které jsou vhodné pro univerzální výrobce a zpracovatele silnějších plechových tabulí a materiálů. Zařízení funguje na bázi vytvoření směsi plynů napětím z polovodičových budicích modulů.
Dalším typem jsou vláknové lasery – nejmodernější přístroje, které jsou výrazně menší a mají velmi vysoký výkon (až dvojnásobný oproti CO2 laserům). V praxi nachází využití při řezání barevných kovů a tenkých až středně silných plechů.
Pokud vás problematika řezání laserem zaujala, zeptejte se na podrobnější informace odborníků z firmy Bystronic. V nabídce produktů mimo jiné najdete také stroje pro řezání vodním paprskem a ohraňovací lisy pro snadné ohýbání a manipulaci s plechem.