4 tipy pro výběr nábytku do každého pokoje

V dobře zařízeném pokoji se cítíme příjemně. Nabídne nám estetickou kvalitu v kombinaci s možnostmi praktického využití. Výběr nábytku má svá pravidla, která je dobrá dodržovat, pokud se chcete dobrat skvělého výsledku.

Zjistěte si rozměry

V první řadě si zjistěte rozměry určené pro daný kus nábytku. Pokud pořizujete více věcí najednou, sestavte si plánek, kde jasně uvidíte důležité údaje. Na papíře se totiž jednotlivé kusy přesouvají mnohem lépe v porovnání s reálným stěhováním těžkých skříní a podobně. Navíc přesně zjistíte, jak velké kousky nábytku máte hledat.

Kolik potřebujete úložného místa

Tento bod se týká zejména výběru skříní a komod. Vnější rozměry jsou jistě důležité, ale v tomto případě nás zajímá i poskytované vnitřní místo pro ukládání věcí. Rozmyslete si, jestli potřebujete poličky, šuplíky či tyč pro zavěšení ramínek. Cenný přídavek místa pro ukládání věcí může představovat sedací souprava či postel s úložným prostorem.

Myslete na snadnou údržbu

Když se budete rozhodovat z většího spektra nejrůznějších materiálů, pamatujte i na nutnost pravidelné údržby. Předem si zjistěte informace ohledně konkrétního materiálu a rozhodněte se, jestli pro vás bude ten správný. Je dobré nenechat se zlákat krásným vzhledem, ale opravdu racionálně zvážit klady a zápory své volby.

Na vzhledu záleží

U každého kusu nábytku se soustřeďte také na jeho design. Snažte se vybrat si vzájemně sladěné kousky, které vám pomohou dotvořit celkový koncept interiéru k vaší spokojenosti. Bát se nemusíte ani moderních kontrastů, které do interiéru přinesou svěžest a dynamiku. Menší prostor je zase dobré prosvětlit a opticky zvětšit pomocí vybavení ve světlých odstínech.

Pestrý výběr představuje nábytek Atan.cz, kde najdete jídelní sety, komody, skříně, koupelnový nábytek, křesla, lavice, postele, skříně a mnoho dalšího.

Napsat komentář