Každá střecha si zaslouží citlivou rekonstrukci

Rekonstrukce střechy se může zdát jako zdlouhavá a finančně i fyzicky náročná práce, ovšem s partou odborníků máte během několika týdnů po starostech. Tesařské, pokrývačské, izolatérské a klempířské práce jsou prováděny jedním sehraným týmem, který dodá veškerý materiál, a odpadají tím náklady navíc za shánění externího dodavatele. Nechte si před rekonstrukcí střechy poradit specialisty na slovo vzatými a vaše nová střecha vám bude spolehlivě chránit objekt dlouhá desetiletí.

Izolace a zateplení šikmé nebo ploché střechy

Administrativní budovy, rodinné i činžovní domy, chalupy a chaty si jednou za čas zaslouží odborný zásah zahrnující kompletní rekonstrukce střechy. Posouzením aktuálního stavu krytiny, trámů a izolace se předejde zbytečným pracím navíc a najde se ideální řešení pro vzhled i funkci nové střechy. Izolace a zateplení ploché střechy i šikmé střechy jsou nutné v případě zateplování celého domu. Snížíte tak náklady na vytápění a energie, stejně jako dosáhnete na finanční dotace poskytované státem v rámci Nové zelené úsporám.

Zelené střechy sluší administrativním budovám i činžovním domům

V případě, že se vám zalíbila zelená střecha, mějte na paměti podstatná kritéria charakteru budovy a střechy pro takovou realizaci. Zeleň se vysazuje na ploché střechy, u nichž se musí počítat s logickým zatížením zeminou, vysazenými rostlinami, keři anebo stromy. Před výsadbou se zajišťuje drenáž, filtrace, hydroakumulace a prozkoumají se vegetační vlastnosti střechy. Po úspěšném dokončení zelené střechy už není třeba speciální údržby, vyjma klasické péče, jakou byste věnovali zahrádce. Sezonní návštěvy specializovaných údržbářských firem se postarají o kontrolu a komplikovanější úpravy zabudovaných systémů. Založením zelené zahrady na střeše vašeho domu se více přiblížíte přírodě i pozdvihnete estetický vzhled svého domu.

Napsat komentář