3 hlavní důvody, proč pravidelně čistit fasádu

Proč je péče o fasádu domu důležitější, než si většina lidí myslí? Pokud jste pravidelné čištění doposud zanedbávali, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. A dozvíte se také to, jaká metoda čištění patří k nejúčinnějším.

1. Na čistý dům je hezký pohled

Tak schválně. Odpovězte si na otázku, „zda se domů těšíte?“. Možná by vám při každém návratu vykouzlil úsměv na rtech pohled na čisto skvoucí fasádu. Bydlet v domě, po kterém hází očka všichni kolemjdoucí, je bezesporu příjemné. A vzhledem k tomu, že fasáda tvoří většinu pohledové plochy, je naprosto jasné, že se právě ona podílí největší měrou na celkovém dojmu.

bydlenicz_ars_cz_01

2. Čistý dům je zdravý

Úhlavním nepřítelem každé fasády je plíseň. Tvoří se především na domech, které se nachází na vlhkých a stinných místech s nedostatkem slunečního svitu, nicméně v praxi se může objevit takřka kdekoliv. A nebudete-li ji brát vážně, brzy se rozšíří po celém domě. Spóry šířící se vzduchem způsobují vážné respirační problémy, což rozhodně nechcete. Efektivní ochranu představuje kombinace důkladného čištění fasády a aplikace protiplísňového nátěru.

3. Čistý dům má delší životnost

Jak souvisí čištění fasády s životností stavby? Fasáda chrání zdivo před působením vnějších vlivů a má-li si zachovat požadované vlastnosti, neměla by být zanesená nečistotami. Podle odborníků je optimální interval čištění pět až osm let. Zateplené domy by měly podstupovat očistu o něco častěji, případně vždy dle aktuální potřeby.

Chcete mít fasádu jako novou?

Na běžné nečistoty pravděpodobně stačíte sami, ale důkladné vyčištění vyžaduje zkušenosti, dodržení moderních technologických postupů a profi techniku. K nejefektivnějším metodám patří tryskání–pískování.

bydlenicz_ars_cz_02

Pískování se používá také v případě, kdy je zapotřebí z povrchu odstranit graffiti či jiné nečistoty, které pronikly hlouběji do podkladu a nelze je vyčistit běžným způsobem. Více se dozvíte na www.ars.cz.

Napsat komentář