Jaké jsou rozdíly mezi zdvižně-posuvnými a sklopně-posuvnými plastovými dveřmi?

V současné době se v bytové architektuře těší nemalé oblibě velkoformátové prosklené dveře, které efektně propojují vnitřní prostor s venkovním. Zásadní výhodou je, že přivádějí do interiéru mnohem více přirozeného světla, stejně tak i čerstvého vzduchu, a tím pádem přispívají ke komfortnímu bydlení. V neposlední řadě se prosklené posuvné dveře pyšní moderním vzhledem, jenž koreluje s otevřenou architekturou.

Dalšími přednostmi prosklených posuvných dveří jsou snadné ovládání a vysoká bezpečnost. Plastové posuvné dveře splňují podmínky současné moderní architektury. Vybrat si navíc můžete ze dvou technologií – zdvižně-posuvné anebo sklopně-posuvné.

Zdvižně-posuvné plastové dveře

První možností jsou plastové zdvižně-posuvné dveře, jež se pohybují po souběžné kolejnici nacházející se v konstrukci rámu. Výrazně šetří prostor, přičemž konstrukce bez problémů zvládne i vyšší váhu dveří, ale i přesto je otevírání opravdu snadné a nenamáhavé. Další výhodou zdvižně-posuvného systému je, že vytvoříte bezbariérový přístup na terasu či balkon.

Sklopně-posuvné dveře

Druhou alternativou jsou sklopně-posuvné plastové dveře, jež se podobají předchozí variantě, ale rozdíl je v tom, že se dveře nepohybují po souběžné kolejnici. Sklopně-posuvné řešení se doporučuje zejména do prostor, kde není možné mít dvojitou kolejnici, která je robustnějšího charakteru. Sklopně-posuvné plastové dveře se otevírají tak, že je nejprve přitáhnete k sobě, až potom odsunete do strany. Ovšem počítejte s tím, že přístup není bezbariérový jako u předchozích zdvižně-posuvných plastových dveří.

Oba uvedené systémy se vyznačují perfektními tepelněizolačními vlastnostmi, a tak se nemusíte obávat tepelných ztrát, když se jedná o vskutku velké prosklené plochy.

Napsat komentář