Jaká podlaha je nejvhodnější pro instalaci podlahového topení?

Při rekonstrukci anebo realizaci úplně nové podlahy byste měli zauvažovat i nad možností instalace podlahového vytápění. Jednak ušetříte celkové výdaje za energie i vytápění, pak si užijete slastný pocit tepla od nohou, kterému se v chladných obdobích nic nevyrovná. Jaká podlaha se pro takové vytápění hodí nejvíce?

1

Tepelná vodivost předurčuje anhydrit jako ideální materiál pro instalaci vytápění v podlaze

Anhydritové podlahy jsou moderním řešením, které v současné době zastupuje doposud běžný beton. Mají mnohé výhody. Dají se položit během několika hodin, takže po nich můžete chodit již následující den. Jsou ideální pro instalaci podlahového vytápění, jelikož se rychle prohřejí a zároveň mají perfektní tepelnou vodivost. Lité podlahy z anhydritu dokáže položit každý bez zvláštní námahy.

Litá podlaha rychle zasychá, nemá spáry a je vhodná pro pokládku jakékoliv krytiny

Co je anhydrit? Litá neboli sádrová podlaha je utvořena ze směsi na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Tekutý samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření bez dilatačních spár, rychle zasychá a je vhodný pro následnou pokládku jakékoliv krytiny – dlaždic, parket a plovoucí podlahy. Dalším pozitivem oproti betonu a jiným základovým materiálům je, že po položení anhydritové podlahy nevznikají žádné nečistoty a prach. Pokládání je tedy nenáročné i po stránce finálního úklidu.

Zkombinujte sádrovou podlahu s vytápěním

Zmínili jsme podlahové topení. Plánujete-li ve svém bytě, rodinném domě či kanceláři instalaci podlahového vytápění, rozveďte jej nejprve před pokládkou lité podlahy a pak rozlijte sádrovou hmotu. Tekutá materie pronikne mezi všechny záhyby topení a rovnoměrně se rozprostře okolo celého topného systému. Pro bezchybnou realizaci pokládky kontaktujte firmu Anhypodlahy, jež má svou práci certifikovanou a ověřenou mnohaletými zkušenostmi. Anhydritové podlahy – ceník vás přesvědčí o finanční dostupnosti podlah.

Napsat komentář