Jak vybrat vhodný plot

K bezpečnému bydlení je nutné si pořídit kvalitní plot. Při výběru správného plotu musíme brát v úvahu jeho umístění a funkci. Pro jednoduchou montáž můžete volit i zemní vruty. Není možné  výběr plotu řešit momentálním rozpoložením a potřebou rychle postavit “něco” kolem domu. Plot, pro který se rozhodnete, by měl být v první řadě reprezentativní. Několik let bude totiž zdobit nejen váš dům a zahradu, ale i celou ulici. Proto doporučujeme se s oplocením obrátit na odborníka, který zohlední všechny estetické, funkční či finanční požadavky, a pomůže vám vypořádat se s otázkami bezpečnosti a ochrany vašeho pozemku. Zemní vruty Ostrava vám nabídne například český výrobce zemních vrutů Vrutex kovovýroba s.r.o. .

Příjemné bydlení s plotem, který akceptuje okolí

Plot musí nejen akceptovat okolí, ale i materiálově a tvarově s ním ladit bez potlačování architektury. Pří výběru plotu cenu neovlivňuje pouze zvolený materiál, ale také použité komponenty (kolečka, závěsy …), navíc s cenou zahýbá i pozinkování. Nutná je i ochrana před korozí. Příkladně galvanické zinkování (elektrolytické nanášení zinku na povrch materiálu) není odolné vůči povětrnostním vlivům. U metalizační techniky (stříkání roztaveného kovu na očištěný povrch) nechrání materiály z vnitřní strany a je otázka času kdy prorezaví. Odborníky je doporučeno žárové zinkování – povrchy jsou chráněny před vlivem nepřízní počasí, stejně tak před mechanickým zatížením, a to po desetiletí.

Druhy plotů

Hluku vás zbaví a ochrání od zvědavých pohledů z okolí zeď z přírodního kamene. Pozor i zde platí pravidlo, méně je více. Ideální je kombinace s živým nebo dřevěným plotem. Pěkný je plot z dva až sedm centimetrů tlustého andezitu, břidlice či pískovce. Vytvořit kamenný plot suchou montáží umožňuje gabion – drátěná konstrukce vyplněná kamenivem s životností 100 let. Originální oplocení získáte výplní z různých recyklovaných materiálů, např. sklem. Mezi nejoblíbenější předěly stále patří drátěný plot. V nabídce najdete drátěné panely různých výšek, od šedesát do dvě stě centimetrů. Montují se na sloupky zabetonované v zemi nebo upevnění k podezdívce pomocí montážních objímek.

Napsat komentář