Jak vybrat vhodnou sedačku do malých prostor

Zařizujete si komfortní bydlení? Přestavujete obývací pokoj? Tak to zajisté víte, že ve společenském pokoji se stává sedací souprava dominantním prvkem, jde zároveň o nejvíce používaný kus nábytku. Než se vydáte do obchodu, tak si uvažte, jak by měla vaše sedačka vypadat, zejména pokud vaše bydlení nabízí velmi malé prostory. V panelákovém obýváku, kde se počítá každý centimetr, si nerozvážný nákup budete muset odpustit. Přesto se i do menších prostorů dá vybrat stylové a zejména pohodlné sezení.

Rohové sedačky – praktické řešení do malých i velkých prostor

V malém prostoru nabízejí nejen pohodlné, ale také více místné sezení, jako kdybychom si zvolili variantu 3 + 2 + 1. Součástí rohových sedaček je navíc úložný prostor s funkcí rozkladu. Jeden kus nábytku vám tak nabízí několik míst k sezení, náhradní postel, peřiňák případně odkládací prostor. Do atypických prostorů se doporučují systémové sedačky. Sedací soupravu si můžete vytvořit z jednotlivých komponentů dle vlastních potřeb – rohovou, dvojsedák, trojsedák nebo křeslo.

Praktické rady při nákupu sedačky

  1. Změříme si prostor, kde bude sedací souprava stát. Pro lepší představu si vezměte na pomoc čtverečkovaný papír, kde si ve zmenšeném měřítku nakreslíte nábytek.
  2. Zvažte, zda více využijete jednoduchou nebo vícemístnou sedačku.
  3. Do malého bytu volíme praktickou variantu sedačka/postel na spaní.
  4. Nenakupujte hned v prvním kamenném obchodě. Využijte možnosti na trhu, seznamte se i s nabídkami eshopů a porovnejte ceny.
  5. Nenechejte se unést moderním designem a ideálně si vybraný model vyzkoušejte, pokud to bude možné.
  6. Prostudujte si informace o kvalitě a údržbě!
  7. Zjistěte si také platební podmínky, způsob řešení reklamace v případě zjištění nedostatků a taktéž se poptejte na termín dodání.

Napsat komentář