Nábytek na míru, pro a proti

Při zařizování nového bydlení se některé domácnosti neobejdou bez nábytku na míru, kdy je mimořádný zájem o vestavěné skříně. Jak sám název napovídá, vestavěné skříně jsou přímo určeny do konkrétního prostoru. S nábytkem na míru, tak efektivně využijete celý prostor od stěny ke stěně, či od podlahy ke stropu. A to je důvod, proč mají o nábytek na míru zájem majitelé menších bytů, upotřebíte vestavěnou skříň ve všech pokojích, včetně kuchyně a především v podkrovních a sklepních prostorách.

Nábytek na míru – prezentace vašeho bydlení

Někdo preferuje spíše věšení a místo skříně si pořizuje stojany s věšáky, které staví do šaten nebo jen tak do ložnice nebo chodby. Někdo jiný si potrpí na skládaná prádla a různých věcí do polic. Velikost nábytku na míru ovlivňují i fyzické parametry zákazníků. Menším lidem vyhovuje jiné rozložení než vyšším. Platí to i o designových prvcích. Líbí se vám jemné odstíny? Nebo upřednostníte vysoký kontrast, který nelze přehlednout?

Nábytek na míru: výhody – nevýhody

Výhody:

– maximální a všestranné využití konkrétního prostoru

– Individuální řešení podle predispozice člověka

– obrovské možnosti kombinace materiálů a dekorů

– vyšší kvalita ve srovnání s kusovým nábytkem

– cena (obvykle se po letech vrátí prvotní investice)

Nevýhody:

Vyšší cena (dražší než kusový nábytek). Skříň je třeba navrhnout a zohlednit limity, velké množství kombinací materiálů a dekorů může jistou skupinu zákazníků odradit.

Investice do nábytku na míru se zpravidla vyplatí, a proto se v tomto případě nedoporučuje šetřit. Je nutno si uvědomit, že se nejedná o levnou záležitost, a navíc se nábytek používá každý den, a proto by měl vydržet nějakou dobu. Kvalitní nábytek při šetrném zacházení vám vydrží více jak dvě desítky let. A zdánlivě levné nabídky vás mohou vyjít pořádně draho.

Napsat komentář