Jak vybrat sedačku do malého bytu?

Zařizování bytu může být zábava, ale zároveň nám může přidělat pár vrásek navíc. Obzvláště to platí pro ty, kdo mají malý byt. Říká se, že srdcem domova je obývací pokoj a zejména jeho nejvýraznější prvek – sedačka. Je to místo stvořené pro odpočinek po práci, relaxaci a zábavu s rodinou či přáteli. Lze vytvořit takové místo i v malém bytě? Podívejte se s námi, jak vhodnou sedačku vybrat. 

Víckrát měř, jednou řež

Nejdříve si změřte a nakreslete obývací pokoj, jeho tvar, umístění oken a dveří, a můžete začít čarovat. Sedačka do malého obýváku by měla hezky zapadnout, a přitom ho celý nezaplnit. Pokud má váš obývací pokoj tvar čtverce, můžete si vybrat sestavu sedaček, například rovnou sedačku a doplnit ji křeslem či taburetem. Do úzkého obdélníkového prostoru se bude hodit i sedačka ve tvaru L. Když ji umístíte na samý konec pokoje, pokoj nezahltíte.

Dvojsedáky a trojsedáky opticky šetří místo

Zaměřte se spíše na rozkládací trojsedáky či dvojsedáky, větších sedaček si nevšímejte. Na celkovou pohodu má  vliv i to, zda je pokoj přeplněný nábytkem nebo je spíše vzdušný. Menší sedačka opticky nezabírá místo a přitom poskytuje dostatek prostoru k sezení.

Sedačku umístěte tak, aby kolem sebe měla dostatek prostoru, ideálně alespoň 60 – 80 cm. Pozor, nikdy nesmí být orientována zády ke dveřím! Člověk, který takto sedí, ztrácí přehled o tom, kdo do pokoje vchází a nemusí se cítit bezpečně a příjemně.

Trojsedák Moon

Trojsedák Moon můžete rozložit pro návštěvy, potěší vás i zabudovaný úložný prostor. JENA NÁBYTEK

Rozkládací sedačka do malého bytu? Rozhodně ano!

Zvláště ti lidé, kteří bydlí v bytě, do kterého se nevejde postel i sedačka zároveň, rozkládací sedačku velmi ocení. Vzhledem k popularitě rozkládacích sedaček najdete na trhu i takové, které jsou vhodné pro každodenní spaní. Jsou opatřeny kvalitními rošty a matracemi s pružinami či z PUR pěny a mohou tak poskytnout kvalitní, zdravý spánek. Výrobci zdokonalují i skládací mechanismus. Mnohdy již stačí jen pár jednoduchých pohybů a v okamžiku budete mít z ložnice opět obývací pokoj.

Na barvy jděte s rozumem

Jak je všeobecně známo, barvy mají na náš organismus svůj vliv. Některé v nás podporují vášeň, chuť k jídlu a jiné zase pomáhají navozovat pocit klidu. Vybavte si domácnost takovými barvami, které máte rádi, nezapomeňte však, že někdy méně znamená více. Zvolte tlumenější barevné tóny a akcenty dodejte třeba barevnými doplňky, polštářky či přehozem, které lze v případě potřeby obměnit.

Pohovka Lhasa

Pohovka Lhasa kombinuje tlumené odstíny šedé a černé s výraznou červenou. JENA NÁBYTEK

Úložný prostor navíc

Každá hospodyňka ví, že úložného místa není nikdy dost. Sedačky s úložným prostorem se hodí třeba na sezónní oblečení či dekorace, které používáte jen jednou za rok. Získejte v úložném prostoru ve vaší sedačce nenápadného parťáka v úklidu.

Vybrat správnou sedačku do malého obýváku nemusí být až tak veliká věda, vždyť na trhu jich najdete opravdu požehnaně. Důležité je, aby vám na vaší nové sedačce bylo pohodlně, ale aby také splňovala ergonomické požadavky. Proto vyrazte do vašeho oblíbeného obchodu s nábytkem nejen s metrem, ale také s trpělivostí a pečlivě zkoušejte, na které sedačce se vám bude dobře sedět. Vyberte takovou sedačku, která dodá vašemu obývacímu pokoji jeho osobité kouzlo, i když je malý. Vybírat můžete také online a nechat si zaslat vzorek látky.

 

Napsat komentář