Chcete se pustit do chovu slepic a králíků? Víme, čím je krmit!

Chov slepic a králíků patří mezi běžné činnosti na vesnici, ale pokud máte zahrádku ve městě, můžete se také pustit do vlastního chovu. Kromě bydlení pro zvířata toho není příliš potřeba. Velmi důležitý je hlavně výběr kvalitní krmné směsi se všemi potřebnými živinami, vitamíny a minerály. V článku najdete tip na kvalitní krmivo pro králíky nebo slepice.

Kvalitní krmivo je základ

Když si pořídíte slepice, s velkou pravděpodobností je vaším cílem získávat chutná domácí vajíčka. Jenže aby byla slepice efektivní a snášela hodně vajec, potřebuje pořádnou výživu. Přesně pro tyto účely existuje krmivo pro nosnice vytvořené pro pokrytí nutričních požadavků a podporu snášení. Jednotlivé řady krmiva Energys vytváří ucelený komplet vhodný pro celý život slepice. Podobné je to i v případě, že hledáte krmivo pro králíky. Zde je potřeba dbát na jejich zdraví a jednou za čas zařadit speciální granule s kokcidiostatikem.

Dbejte na správnou krmnou dávku

Vhodně zvolené krmivo je nejvíce účinné při optimální krmné dávce. Pro začátek vycházejte z obecných doporučení výrobce a po čase jistě získáte vlastní cit pro nastavení optimální dávky pro výkrm či za účelem dalšího chovu. Dostatečně živené zvíře je spokojené, těší se dobrému zdraví a je vhodné pro chov či na výkrm.

Zvolte specializovanou řadu pro dosažení chovatelského cíle

Špičkové produkty značky Energys vytváří celé řady pro dosažení vašich chovatelských cílů. Každá z variant je navržena pro pokrytí optimálních potřeb zvířete. Rozdíly jsou mezi výkrmem a chovem, což bere každá krmná směs v úvahu. Připraveno je i speciální krmivo pro drůbež, jako jsou krůty, brojleři, kachny, husy a podobně. K dispozici je i prémiová řada pro výstavní králíky. Více informací k jednotlivým produktům najdete na webových stránkách.

Napsat komentář