Jak ochránit zdi a stěny v domácnosti?

Přestože se doma snažíte o to, aby vše bylo v důkladné čistotě a pořádku, občas se stane, že něco poškodíte, rozbijete, případně se stane jiná nehoda. Možná nejvíce trpí podlahy a stěny místností. V případě stěn se dají učinit určitá opatření. Kromě vhodně zvoleného nátěru, který zvyšuje odolnost vůči poškrábání a sedření, může výrazně pomoci speciální ochrana.

V jakých místnostech se ochrana stěn využívá nejčastěji?

Moderní ochranné prvky na zdi naleznou v každé domácnosti bohaté využití. V první řadě se hodí kupříkladu ochrana stěn v podobě plastových prvků, které lze nainstalovat třeba do místností, kde probíhá manipulace s rozměrnými předměty. Typicky se jedná o dílnu, spíž, sklep, případně i chodby. Ochrana zdí je dále praktická pro pokoje, kde chováte kočky a další domácí mazlíčky. Ti se totiž rádi o stěny otírají. Stačí kvalitní ochrana a snadno zabráníte poškození zdí. Nemusíte pak každý rok řešit nové vymalování a opravu stěn. Ochranné profily a prvky přitom nejsou nijak nákladnou investicí, stejně tak není zapotřebí ani výrazného umění v případě, že se je na stěny rozhodnete připevnit svépomocí.

V garáži najde uplatnění mnoho ochranných prvků

Důležitým místem, kde se nejrůznější ochranné prvky a rovněž také bezpečnostní zábrany a bariéry mohou hodit, je prostor garáže. Díky plastovým prvkům na stěnách nedochází k jejich poškození v případě, že se autem zdí dotknete, pokud se vám zrovna nepodaří najet do místnosti ideálním způsobem. Zároveň lze o plastovou ochranu zdí bez starostí opřít třeba různé nářadí, pneumatiky a další věci, které se běžně v garáži vyskytují.

Ochrana zdí a stěn v domácnosti má své opodstatnění. V konečném důsledku vám to ušetří peníze, protože nemusíte tak často přistupovat k rekonstrukci domácnosti. Moderní ochrana stěn se hodí i do interiérů, nepůsobí v nich nijak rušivým dojmem. Lze ji pořídit v mnoha variantách dle toho, do jaké místnosti ji zrovna potřebujete.

Napsat komentář