Bezpečné a zábavné dětské hřiště

Veřejná dětská hřiště vyžadují nejen dostatek prolézaček, skluzavek a houpaček. Faktorů, zda je prostor pro děti vhodný, je více. Hlavní roli hraje bezpečnost, odolnost materiálů a snadná údržba. Dětské hřiště ale musí poskytovat i zábavu a možnost rozvoje pohybových dovedností. Splňuje veřejné hřiště ve vašem městě všechno?

Hřiště podle věkové kategorie dětí

Dětské hřiště pro nejmenší děti se samozřejmě jednotlivými prvky liší oproti hřištím pro větší děti. Rodiče batolat a předškoláků vyhledávají především skluzavky s mírným skluzem, výkyvná a pérová houpadla ve tvaru zvířat, kolotoče a pískoviště. Školáci naopak ocení komplexní systémy s prolézačkami s vyšším stupněm obtížnosti, horolezecké stěny nebo třeba lanové šplhací pyramidy. Opičí dráhy oblíbené vesměs všemi věkovými skupinami dětí by neměly na hřišti chybět. Cvičí motoriku a rovnováhu.

Dětská hřiště Berliner Seilfabrik vyrábí jednotlivé herní prvky z recyklovaných materiálů bez použití plastu. Zaujmou nápaditostí, originalitou a flexibilitou. Jednotlivé komponenty jsou totiž plně kompatibilní, takže je lze různě kombinovat.

Bezpečnostní povrchy

Veřejný prostor, jakým dětské hřiště bezesporu je, musí vykazovat vysokou bezpečnost, která je dána mimo jiné materiálem pokrývajícím povrch prostoru. To, jak je povrch pro děti bezpečný, určuje jeho schopnost tlumit pády a nárazy.

Můžete se tak setkat s přírodními povrchy, kam se řadí třeba písek, štěrk, kámen, tráva či kůra. Jejich pořizovací náklady jsou poměrně nízké, nicméně mnohdy nezajišťují dostatečnou ochranu při pádu dítěte, navíc je nutná jejich pravidelná kontrola a doplňování. Syntetické povrchy, kam patří umělé trávníky či speciální vodopropustné měkké dlaždice, bývají sice o něco dražší, ale jsou takřka bezúdržbové a poskytují dětem maximální bezpečí.

Městský mobiliář

Lavičky, dostatek odpadkových košů, piknikové stoly, stojany na kola, ale třeba i altán či oplocení. To vše je městský mobiliář a neměl by na veřejném dětském hřišti chybět. Poskytuje zázemí pro chvíle odpočinku i pro setkávání rodičů.

Napsat komentář