Jak funguje Smarthome?

Žijeme v době chytrých přístrojů. Smartphony, smartTV a další přístroje patří do našeho běžného vybavení. Před několika lety však na popularitě začal nabývat fenomén, který si jen těžko někdo dokázal představit. Šlo o inteligentní domácnost, kterou bude možné ovládat na dálku. Technický pokrok letí stále vpřed, takže jak budou naše byty vypadat v roce 2030 se dá jen těžko odhadovat. Pojďme se podívat, jak fungují nyní.

Mít vše pod kontrolou

Víte, že můžete hlídat spotřebiče, jestli neplýtvají energií, a tudíž i vašimi penězi? Nebo ovládat pračku z postele? Všechno toto už je dneska možné. V zimních měsících si třeba můžete zatopit ještě předtím, než dorazíte domů. Chcete zhasnout, ale zároveň rozhodně nebudete vstávat z postele? Dnes existuje už i jiný způsob, než je házení pantofle na vypínač. Jednoduše si nastavíte, kdy se mají světla rozsvěcet a zhasínat. Máte zahradu? V tom případě jistě oceníte i samostatný zavlažovací systém, se kterým vaše květiny nikdy neuschnou. Zároveň je váš dům vybaven čidly, která zvyšují vaši bezpečnost a chrání obydlí před vykradením. Před ním vás zajišťuje případně i kamerový systém a další vybavení. Tuto možnost poměrně často využívají firmy, které dbají na svoji bezpečnost. Jak může celý tento sofistikovaný propracovaný systém fungovat?

Co potřebuji?

Abyste měli možnost si zařídit inteligentní domácnost, potřebujete zakoupit několik věcí. Jednou z nich je bezdrátová technologie Z-Wave, fungující na podobné bázi jako Wi-fi připojení. Dále zařízení, například značky Fibaro, reagující na Z-Wave. Poslední potřebnou věcí je internetové připojení. Díky tomu budete systém již bez problémů ovládat a vaše inteligentní domácnost vám velmi usnadní život. Navíc návštěvy se k vám jen pohrnou, jelikož něco takového si chce vyzkoušet prostě každý.

Napsat komentář