Vybíráte šatní skříň? Na tohle si dejte pozor!

Chcete mít své oblečení jako v bavlnce pečlivě uložené v krásné skříni? Potom si musíte vybrat tu pravou. Není to nic složitého, ale zároveň to můžete pokazit. Podívejte se na přehled základních věcí, které vás mohou při výběru potrápit. Když si s nimi poradíte, jistě si vyberete správný kousek nábytku.

Rozměry padnoucí do vašeho bytu

Úplně nejhorší je varianta, kdy si vyberete skříň, která se vám nikam pořádně nevejde. Rozumný výběr totiž začíná zjištěním rozměrů, kam nový kousek nábytku pohodlně umístíme tak, aby do sebe všechno zapadalo. Cílem není zastavět polovinu pokoje, ale získat prostor pro ukládání věcí s co možná nejmenšími nároky na místo. Z toho důvodu jsou velmi oblíbené například vestavěné skříně. A celé komplety řešící potíže s neladícími rohy a rozměrovými rozdílnostmi. Poměrně dost prostoru ušetří i šatní skříň s posuvnými dveřmi, kdy nemusíte počítat s další volnou plochou pro otevírání křídla.

Dostatečný úložný prostor

Už víte, že šatní skříně by neměly být zbytečně obrovské v rámci zabírání podlahového prostoru. Teď se ještě podívejte dovnitř. Potřebujete si věšet šaty a obleky, nebo spíše chcete poličku pro úhledné ukládání kupiček s tričky? Klasikou jsou kombinované skříně, které nabízí nejenom tyč pro pověšení ramínek, ale i policové systémy a šuplíky. Získáte tak univerzální místo pro skladování nejrůznějších kousků oblečení.

20-nr1-800x650

I pro potěchu oka

Bude se vám vejít do pokoje a dáte do ní všechny důležité věci, ale líbí se vám? Skříň není jenom praktickým kusem nábytku, protože má i svou estetickou roli. Stane se poměrně velkým prvkem, který se nedá přehlédnout. Už jen z toho důvodu by měla nabízet pěkný design ladící k dalšímu vybavení v interiéru. Vsadit můžete na jednoduché a světlé barvy pro optické zvětšení místnosti.

Napsat komentář