Jak dlouho bude trvat prodej vašeho bytu?

Zjistit, jak dlouho bude trvat prodej vašeho bytu, je velice obtížné. V tomto článku se ale tento oříšek pokusíme rozklíčovat.

Prodej bytů v Praze bez realitky jede na plné obrátky. Zkušení prodejci, kteří ve vodách realit umí chodit, zřejmě nic nepřekvapí. Víte ale vy, jak dlouho může prodat takový prodej bytů Praha 2? Pokud ne, pak vám tento článek odpoví.

Které byty jdou na dračku?

Tedy alespoň z části. Přesný čas určit rozhodně nejde. Můžeme si to ale demonstrovat na zkušenostech některých realitních makléřů. Ti se totiž shodují na tom, že nejlépe se prodávají menší byty. Důvod je přitom jasný. Menší byty bývají levnější, tím pádem mají i větší okruh potenciálních zájemců. Na opačné straně spektra jsou pak rodinné domy.

Ani některé velké byty nečekají dlouho na svého kupce, bývá to ale spíše výjimka. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je například nedostatkové zboží v podobě velkých bytů (např. 4+1 v panelovém domě). Takové byty se zpravidla prodají velice rychle. Dalo by se říct, že zmizí z pomyslných pultů ještě dříve, než se tam stihnout ohřát. Všechno ale záleží na správně nastavené prodejní ceně.

Jak určit dobrou cenu?

Co vytváří cenu bytu? Jde o více faktorů. Kromě celkového stavu bytu jde především o lokalitu, velikost bytu a dostupnost služeb. Jestliže se bytová jednotka nachází ve výborné lokalitě, jeho cena bude logicky vyšší. Jak poznáte, že jste nastavili cenu správně? Základním ukazatelem bývá počet prohlídek. Jestliže se k vám během prvních několika hodin nažene spousta zájemců, zřejmě bude vaše cena příliš nízká. Cílem je dostat se na dostatečný počet prohlídek, ale také dobrou cenu pro prodávajícího.

Ani velké množství prohlídek ale mnohdy není ukazatelem toho, že jste nastavili příliš nízkou kupní cenu. V některých případech je totiž příval prohlídek během prvních týdnů opravdu vysoký, načež začne výrazně klesat. Pokud se mezi těmito zájemci nenajde kupec, pak je nutné cenu o něco snížit.

Napsat komentář