Jak by měla vypadat kuchyně moderního stylu?

I když kuchyně bývají relativně malé, jejich zařizování dokáže spolknout slušnou část rodinného rozpočtu. Když už se do jejího vybavování dáte, ujistěte se, že to za ty peníze stojí.

Vždy dbejte na kvalitu

Pod pojmem moderní kuchyně si každý představuje trochu něco jiného. Je docela jedno, jestli preferujete klasiku ve formě dřeva nebo dáváte přednost moderním materiálům. Vždy je nejdůležitější kvalita.

Pokud nechcete, aby se vám u linky zadrhávala dvířka, nešly otevřít šuplíky nebo se vám po pár měsících začala loupat pracovní deska, nebojte se sáhnout trochu hlouběji do kapsy a pořídit si opravdovou prémiovou kvalitu. Sice to zní jako slogan z reklamy, ovšem kvalitní materiál vydrží skutečně hodně a dlouho.

Design

I když by měly kuchyně být hlavně vybavené prakticky, nikde není řečeno, že půjde design stranou.

Moderní kuchyně často disponují velmi neotřelými vizuálními prvky. Některé linky se kupříkladu dají pořídit třeba i se sladkovodním akváriem. Pravdou je, že se tato možnost dá využít spíše ve velkých kuchyních. Pokud tedy máte-kuchyň dostatečně velkou, případně spojenou třeba s obývákem, není to vůbec špatný nápad. Na rozdíl od jiných domácích mazlíčků jsou rybičky docela nenáročné.

Co se vzhledu týče, rovněž dost záleží na použitých barvách. Kuchyňská linka by neměla být se zbytkem místnosti v přímém kontrastu, ale příjemně ladit. V případě, že si zamilujete linku, co není barevně příliš vyhovující, je dobré ještě před její instalací vymalovat zdi dle potřeby.

Na míru

Trendem posledních let jsou kuchyně na míru. Ty jsou cenově sice trochu náročnější než skladové produkty, ale na druhou stranu nebudete muset dělat žádné kompromisy v materiálu, velikosti ani designu.

Toužíte-li po opravdu kvalitní kuchyni, a to ať už na míru či ze sériové výroby, určitě kontaktujte firmu Gabon. Jejich nabídka doslova překypuje různými moderními kuchyňskými linkami. A kdybyste si snad nevybrali, ochotně vám nějakou vytvoří dle vašich představ.

Napsat komentář