Inteligentní okna pro panelové domy

Bydlíte v panelovém domě a potřebujete vyměnit stará a nevyhovující okna? K tomuto účelu jsou určená tzv. inteligentní plastová okna, která zaručují ideální klima v daném interiéru a zároveň i jejich samotná instalace je více než snadná. Inteligentní plastová okna se kromě panelových domů hodí také do různých administrativních budov a bytových domů.

Rozdíl mezi výměnou starých oken v rodinném domě a v panelovém domě je nepatrný, jediný problém, v případě panelového domu, může spočívat v tom, že v některých panelových domech může dojít ke komplikacím spojeným s kotvením do zdí. Zdi v některých panelových domech jsou tvořeny tzv. sendvičovou konstrukcí, v níž je umístěn izolant. Při instalaci standardních oken, která mají klasickou konstrukční hloubku 70 nebo 86 mm, může dojít k tomu, že pozice osy kotvení vychází přímo do výše zmiňovaného izolantu, což může mít neblahý vliv na kotvení nového plastového okna. Aby k tomuto nedošlo, vyrábí se speciální plastová okna SYNEGO 116. Plastová Okna SYNEGO 116 mají rozšířenou konstrukční hloubkou 116 mm, která umožní vysunutí osy kotvení okna z izolantu až do betonu, a tím jsou vyřešeny všechny případné komplikace s kotvením. Stavební hloubka křídla je 80 mm, díky čemuž lze tato okna osadit izolačními skly v celkové tloušťce až 50 mm.

Další nespornou výhodou plastových oken SYNEGO 116 je zajištění příjemného vnitřního klima v celém interiéru. S pomocí těchto plastových oken lze šetrně přivětrávat interiér za pomoci patentovaného způsobu infiltrace. Okna obsahují rekuperační klapku, která přivede vzduch do bytu skrze antibakteriální filtr. Přivedený vzduch je při tomto způsobu infiltrace částečně předehřán, zároveň tím ale nedochází k žádnému omezení zvukové nebo tepelné izolace oken. Pomocí těchto oken je také omezeno riziko kondenzace vlhkosti na povrchu okna.

Napsat komentář