Hliníkové systémy: kvalitní řešení pro rodinné domy a byty

Zatímco ještě před několika lety byla největším hitem při rekonstrukcích objektů plastová okna, případně dřevěné varianty, trendem poslední doby je montáž hliníkových oken a dveří. Pakliže toto řešení zvolíte i vy, pak vězte, že rozhodně neuděláte špatně.

Elegance a dlouhá trvanlivost

Důvodů, proč zvolit právě hliníková okna, se dá nalézt hned několik. Oproti dřevu jde o levnější materiál. Ve srovnání s plastem pro změnu působí elegantněji. Nemusejí být totiž tak masivní, jako je tomu právě třeba u plastových oken. Díky tomu se dá ušetřit místo a okna už při letmém pohledu působí méně robustně. Je to velká výhoda hlavně v menších bytových jednotkách a rodinných domech.

Rozhodnete-li se pro hliníkové systémy, jistě oceníte i jejich snadnou údržbu. Okna z hliníku není třeba po několika málo letech natírat, brousit apod. Stačí jen občasné umytí rámů a vyčištění kování, jinou péči prakticky nevyžadují. Jde také o materiál, který je velmi odolný a trvanlivý, takže vám okna i hliníkové dveře bez problémů vydrží desítky let, aniž byste do jejich oprav museli investovat větší množství peněz.

Možná si říkáte, že hliník není zrovna atraktivní, pokud jde o vzhled. V současné době ale výrobci a prodejci nabízejí bohatou škálu barevných variant. Leckdy tak ani při detailnějším pohledu nezjistíte rozdíl od klasických dřevěných oken, což se hodí kupříkladu ve chvíli, kdy je použijete u historické nemovitosti, kde je nutné brát v potaz určitá architektonická pravidla.

Málo světla uvnitř domu? Vyřeší to světlovody

Hliníková okna vám dovnitř objektu přinesou dostatek světla, stačí jen zvolit správné rozměry. A pokud byste přeci jen řešili problém se světelností v interiérech domácnosti, lze jej snadno vyřešit. Pomohou třeba světlovody, díky nimž lze denní světlo dostat do chodeb, případně ke schodišti atd.

Napsat komentář