Lité podlahy: Efektivní řešení pro rodinné domy a byty

Klasickým betonovým podlahám v rodinných domech a bytových jednotkách v posledních letech odzvání. Nahrazuje je totiž modernější varianta v podobě litých podlah. Toto řešení vám jako majitelům nemovitosti přinese hned několik výhod.

Lité, jinak řečeno anhydritové podlahy, jsou vhodné prakticky pro jakoukoliv domácnost, v níž chcete mít skutečně kvalitní, pevný a hlavně rovný podklad, na který posléze aplikujete běžné krytiny, jako jsou dřevěné parkety, marmolea, vinylové podlahy či koberce.

Vhodné řešení pro podlahové vytápění

Velkou předností, jíž se moderní lité podlahy vyznačují, je fakt, že se skvěle hodí v případě, kdy chcete mít přímo v podlaze zabudované vytápění. To je v posledních letech mimořádně oblíbenou variantou a stále více nahrazuje běžné radiátory. I při nižší teplotě vytápění totiž cítíte potřebné teplo, což oceníte hlavně v zimních měsících.

Bez velkých spár a nerovností

Nespornou výhodou, kterou se lité podlahy rovněž pyšní, je jejich tvarová stálost, dále pak i vysoká odolnost vůči poškození. Zatímco u klasických betonových podlah mohou vznikat různé drobné, ale i větší nerovnosti, u litých se takovýchto jevů nemusíte obávat. Je to dáno samotným způsobem, jakým je řemeslníci provádějí.

Snadný a rychlý způsob vytvoření kvalitní podlahy

Určitě oceníte i rychlost, s jakou se lité podlahy dají v běžných bytech a rodinných domech vytvořit. Jde o poznání kratší časový úsek nežli v případě realizace betonových povrchů. Samozřejmě je vždy nutné, aby činnost prováděli zkušení profesionálové, kteří k tomu mají potřebné nástroje a materiály.

Litá varianta podlah se tvoří patřičnou kombinací vody, písku, síranu vápenatého a ještě několika dalších prvků. Běžně se již používají hotové směsi, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech. Samotná aplikace je pak nejen bezproblémová, ale zároveň i méně prašná, než je tomu u betonování.

Napsat komentář