KVH hranoly jako kvalitní stavební materiál

O KVH hranolech můžete slyšet především ve stavebnictví. Jde o vysušené a hoblované hranoly odlišných velikostí, které se stávají základním stavebním a nosným prvkem mnoha konstrukcí. V tomto směru lze rozlišovat konstrukční i pohledové KVH hranoly.

Hlavní výhody KVH hranolů

V první řadě si uvědomte, že při pořizování KVH hranolů můžete počítat s vysušeným dřevem. Vlhkost dřeva se pohybuje kolem 15 % a správně by vlhkost neměla přesáhnout více než 18 %. To znamená, že jej nemusíte opatřovat jakýmikoliv penetracemi a nátěry. Tyto dřevěné produkty jsou navíc tvarově stálé a nedojde k jejich deformaci, jako jsou různé trhliny a zkroucení, nebo k výrazné změně rozměrů. Nesetkáte se tedy s tím, že by při použití praskaly, nebo se dokonce zkroutily.

Velké uplatnění nachází KVH hranoly u dřevostaveb, kde je dosaženo vynikající rovnosti. Běžně jsou dodávány délky kolem třinácti metrů, výjimkou dokonce nejsou ani dvacetimetrové KVH hranoly. Své uplatnění najdou i při stavbě altánů nebo zahradních pergol. Díky tomu, že jde o vysušené dřevo, se můžete spolehnout také na nižší hmotnost a snadnější manipulaci.

Nakonec bychom měli uvést také to, že KVH hranoly jsou dodávány se sraženými hranami. Proto nachází své využití i v interiérech. K dokonalosti jim bude chybět jen decentní přebroušení a najednou máte vynikající a nepřehlédnutelnou součást interiéru.

Nakupujte KVH hranoly na těch správných místech

Pokud si chcete vybírat z bohaté produktové nabídky tohoto sortimentu, hledáte specialisty na daný obor, vyžadujete profesionální poradenství a cenovou dostupnost, máme pro vás jeden tip. Obraťte se na stavebniny PRO-DOMA, které jsou odborníkem v tomto oboru. Právě zde si můžete objednat KVH hranoly libovolných rozměrů s velmi krátkou dobou dodání nebo vyzvednutí na vybrané prodejně.

Napsat komentář