Garážová vrata a jejich druhy: Jaké máte možnosti při výběru vrat k rodinnému domu?

Součástí ochrany soukromého majetku jsou bezesporu také garážová vrata. Pokud vlastníte rodinný dům s garážovým stáním pro automobil a další motorová vozidla, měli byste si pořídit kvalitní vrata, skrz něž bude pro cizí osoby obtížné proniknout. Na výběr je hned několik variant.

Sekční vrata – oblíbené řešení pro rodinné domy

V současnosti jsou asi vůbec nejatraktivnějšími produkty sekční garážová vrata. Jejich důmyslný systém, kdy zabírají minimum prostoru při manipulaci, zajišťuje hladký provoz a dlouhou trvanlivost. Výhodou je fakt, že tato garážová vrata lze používat pro vytápěné garáže, neboť mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

Rolovací vrata jsou nenáročná na prostor

Dalším oblíbeným druhem jsou rolovací garážová vrata. Jednotlivé lamely se při otevírání zasouvají na válec, který je umístěný u stropu garáže. Při manipulaci tak není nutné počítat s volným prostorem před samotnou garáží. Hodí se tudíž například tehdy, navazuje-li garáž přímo na komunikaci, tedy chodník, potažmo silnici.

Další dostupné modely

Méně praktická, zato však levnější jsou výklopná, křídlová a posuvná vrata. U nich je navíc značně nižší schopnost tepelné izolace, takže jsou určená zejména do garáží, jež se během zimních měsíců nevytápějí. Posuvná garážová vrata jsou ale zpravidla levnější nežli sekční modely, což může být jedním z rozhodujících faktorů při jejich volbě.

Pakliže hledáte řešení pro firemní objekt, dají se zakoupit speciální průmyslová vrata. Mohou být s dveřmi nebo bez nich, to už záleží na vašich konkrétních požadavcích a finančních možnostech.

Praktické prvky, které zlepší ochranu domu

Kromě garážových vrat je určitě dobré se zaměřit na další zabezpečení exteriéru vašeho domu. Ke zvýšení ochrany majetku a soukromí bezesporu přispějí třeba venkovní žaluzie a předokenní rolety. Kromě své hlavní funkce, kdy mají zamezit pronikání světla do místností domu, brání zlodějům ve snadném vniknutí do objektu přes okna.

Významným příspěvkem k vaší ochraně jsou dále ploty. Musejí být dostatečně stabilní, aby je nešlo lehce prorazit. Vhodným řešením jsou kupříkladu hliníkové ploty, jež jsou nejen efektivní, ale zároveň vynikají také z estetického hlediska.

Napsat komentář