Deky pro koně použijete v létě i v zimě

Deky pro koně se hodí nejen během studených nebo deštivých dnů. Použijete je i v létě, kdy vašemu koni poslouží jako dokonalý společník nejen během dlouhých večerů.

Deka pro koně je vhodným doplňkem nejen během studených měsíců. Hodí se nejen při cvičení venku, ale také při pobytu ve stáji. V tomto článku vám tedy ukážeme, jaké vlastnosti a výhody nabízí stájové deky jejich majitelům

Letní deky pro koně

Rozdíl mezi venkovní a stájovou dekou pro koně je především v tom, že stáj už je suchá. Pro pobyt ve stáji tedy není potřeba řešit nepromokavost, ale především teplotu. Hned na začátku vás ale musíme upozornit, že se celý rok s jednou dekou zpravidla neobejdete. Na trhu tak pořídíte jak deky pro koně vhodné do teplých, letních měsíců, tak zateplené zimní deky.

Letní deky pro koně jsou většinou jednovrstvé. Vyrábí se především s bavlny nebo směsového materiálu, který kombinuje přírodní a syntetický materiál. Kombinace materiálů umožní lepší prodyšnost a odvod potu, což se hodí především během horkých letních večerů. Váš kůň tak zůstane v suchu, i když se bude hodně potit. I přes schopnost dobře odvádět pot si ale i přesto dávejte pozor. Deku na koni nenechávejte příliš dlouho, protože by materiál mohl pot nasát zpět do sebe. Pokud tedy chcete, aby se kůň na dece jen vypotil, počkejte, až si odpočine, a pak propocenou deku vyměňte za suchou.

Deky na zimu

Pro ostříhané koně nebo během studených dnů je mnohem lepší variantou termodeka. Ta totiž nabízí podobné vlastnosti jako letní stájové deky pro koně – tedy nepromokavost a vysokou prodyšnost, k tomu všemu ale přidávají povrch z pevné tkaniny. Ta zajistí, že váš kůň zůstane v teple i během studenějších měsíců a zároveň mu nabídne maximální pohodlí.

Kde ale pořídit kvalitní stájové deky? Zamiřte do eshopu Equestrians.cz a prohlédněte si jejich nabídku. Naleznete tam spoustu dek, které budete moct použít v zimním i letním období. Všechny produkty navíc pořídíte za velice nízké ceny a s doručením až k vašim dveřím. Vy se tedy nemusíte o nic starat. Stačí jen nakoupit a počkat, až k vám dorazí balík s vaším nákupem.

Napsat komentář