Dekorativní kameny sluší každému domu

Kámen je už od dávných dob hojně využívaným stavebním materiálem. V domě a jeho okolí však může mít i jinou funkci. Jako zdobný prvek se uplatní v mnoha podobách, od dekorativních valounů po kamenné obklady zdí. Kde všude a jak můžete dekorativní kameny využít?

Mnoho podob kamene v okolí domu

Kamenné dekorace v exteriéru domova mohou mít různé podoby. Každému se asi vybaví klasická skalka osázená květinami ze zahrádek našich maminek a babiček. Určitě také znáte cesty vysypané kačírkem a kamenné schody. To vše jsou i dnes moderní záležitosti, které vašemu domu budou slušet. Trendem poslední doby je totiž návrat od betonu zpět k přírodninám. Stále častěji tak v zahradách vidíme místo betonových dlaždic nepravidelnou kamennou dlažbu, nebo třeba jen jednotlivé nášlapy, které umožní pohodlný pohyb po zahradě a zároveň dodají kouzlo vzdušnosti a přirozenosti. Zahradní kameny mohou mít ale i čistě designový účel. Takové okrasné solitéry a obelisky utvoří krásnou dominantu romantického zákoutí, nebo naopak podtrhnou strohou modernu liniově čisté stavby domu, záleží jen na výběru a použití konkrétního kusu kamene.

Originální kamenné dekorace uvnitř obydlí

Okrasné kameny v podobě kamenného obkladu zdí jsou také stále populárnější. Přírodní obkladový kámen lze zakoupit v mnoha designech a sladit ho s celkovým vyzněním domu. A nepoužívá se pouze u venkovních fasád, ale i pro originální výzdobu vnitřních stěn. Skvěle vypadá například jako obložení krbu nebo na jedné dominantní zdi obývacího pokoje, to už je věcí vkusu každého. Ale i jiné dekorativní kameny patří do interiéru, i když máme tento materiál podvědomě spojený spíše se zahradou. Třeba takové okrasné valouny nadělají hodně parády jen tak položené kolem květináčů, na okenním parapetu nebo na poličce. Dají se z nich také vytvářet různé dekorace na stůl, doplněné o květiny podle sezóny. Využití je téměř nekonečné, záleží jen na fantazii.

Široký výběr dekorativních kamenů, solitérů, obelisků, kamenných obkladů, schodů, soklů, ale také stavebního materiálu jako písek nebo štěrk najdete v e-shopu www.obchodskameny.cz. Tam si snadno vyberete to pravé pro interiér i exteriér vašeho domu. A pak už stačí jen popustit uzdu fantazii a proměnit svůj dům a zahradu v originální místo.

Napsat komentář