Střešní okna zútulnila dětský pokoj

Náš desetiletý syn si již delší dobu přál přemístit dětský pokoj do podkroví, ve kterém by si tak vytvořil své nedobytné zázemí, které by bylo jen a jen jeho. Zpočátku jsme se mu snažili s manželem jeho plán vymluvit, jelikož jsme moc dobře věděli, že střešní okna, která se v podkroví nacházejí, nejsou zrovna dostatečně zaizolovaná a o bezpečí se také nedalo mluvit. Syn ale s naléháním nepřestal a nás tak napadlo, že by tento důvod mohl být pádným k tomu, abychom se konečně pustili do rekonstrukce našeho podkroví a zútulnili ho dle přání našeho syna. Musím uznat, že se jednalo o velmi dobrý nápad, a když je syn ve škole, s mladší dcerou si zde občas propůjčíme jeho postel a takzvaně relaxujeme, jelikož je zde velmi příjemně a to za každého období.

Střešní okna Velux byla trefou do černého

Nabídka střešních oken byla kupodivu velmi pestrá a vybrat si z nich jako laik, dalo hodně zabrat. Měli jsme ovšem štěstí na velmi přívětivý personál, který nám s naším výběrem pomohl a také nám poradil, jak se o daná střešní okna Velux starat, aby jejich životnost byla, co možná nejdelší. Od roku 1942 navíc tato značka oken patří mezi tradiční a léty prověřená. Tudíž náš výběr sahal právě po tomto populárním dánském výrobci. Okna nové generace mají navíc integrovaný mikrofiltr, který má možnost spodního a zároveň i vrchního otevírání.

Dětský pokoj si syn nemůže vynachválit

Náš syn si k naší radosti nemůže nový pokojíček v podkroví vynachválit. Hned jak ho mohl obývat, pozval si do něj svou partu přátel, které pokoj rovněž nadchl, jelikož ne každý z nich má dům s podkrovím. Stejný postoj k novému pokoji zastávám i já a můj muž, jelikož je pokoj velmi dobře odvětrávaný, nedrží se v něm žádné plísně ani jiné mikroorganismy a dokonce střešní okna nezničí ani nárazový vítr, liják či kroupy, které jsou v našem regionu téměř na denním pořádku. Navíc díky velmi snadné údržbě, vypadají okna stále jako nová.

Napsat komentář