Chystáte se vybrat balkónové a vchodové dveře? Poradíme vám, jak na to

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci obálky rodinného domu, zároveň vyměňte i stará dřevěná okna a dveře za lepší alternativy, které se vyznačují perfektními tepelněizolačními vlastnostmi. Právě okna a dveře bývají nejslabšími články nemovitosti, protože skrze dané prvky uniká hlavně v zimě nejvíce tepla z interiéru, což se potom negativně podepíše na faktuře za vytápění. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak vybrat vstupní a balkónové dveře.

Jak vybrat vchodové dveře?

V první řadě se zaměříme na vstupní dveře, jež by měly být samozřejmě reprezentativní, protože si jich všimne nejen návštěva vcházející do vašeho domu, ale také kolemjdoucí. Vchodové dveře používáte denně, a proto by se měly zamlouvat po estetické stránce i vám. Ostatně opomíjena by neměla být ani kvalita, která jde ruku v ruce s bezpečností a tepelnou izolací.

Vstupní dveře bývají většinou větších rozměrů. Záleží na tom, zda prahnete po jednokřídlém nebo dvoukřídlém provedení. U první zmíněné varianty se šířka pohybuje od 90 do 115 centimetrů, u druhé od 140 do 225 centimetrů. Dále je neméně důležité dveřní kování, které by mělo být u vchodových dveří bezpečnostní.

Jak vybrat balkónové dveře?

Jestliže součástí vašeho rodinného domu je také terasa či balkon, měli byste přemýšlet i nad výměnou balkónových dveří. Z estetického hlediska by měly balkónové dveře ladit s okny. Co se týče tepelněizolačních vlastností, doporučuje se trojsklo. Dále si u balkónových dveří budete vybírat způsob otevírání. Záleží pouze na vás, zda chcete, aby se otevíraly klasicky skrze panty, nebo raději zvolíte zašupovací dveře, respektive posuvné, jež šetří spoustu prostoru v interiéru.

Pokud hledáte specialistu na vstupní a balkónové dveře, obraťte se na společnost OKNA JIS, která se zaměřuje nejen na dveře, ale také na okna, zimní zahrady a pergoly.

Napsat komentář