Zkontrolujte si inkaso! Možná je čas na přechod k menšímu dodavateli

Přišly vám faktury za elektřinu i plyn a jste poměrně rozpačití? Rozhodně nejste jediní. Vysoké ceny mohou překvapit kohokoli, a to poměrně nepříjemně. Druhý problém často nastává při komunikaci se samotným dodavatelem energií, kdy vy sami chcete samozřejmě podání vysvětlení z jeho strany. U mnohých se vám ho nikdy nedostane, což je přinejmenším velmi smutné. Právě z toho důvodu se vyplatí popřemýšlet o změně. Optimální volbou jsou zejména menší dodavatelé. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Cena hraje prim

V každém případě se vyplatí porovnat si stávající tarif u aktuálního dodavatele a jiných společností. Mnohdy se dopracujete k zjištění, že menší firmy jsou schopny nabídnout mnohem výhodnější a cenově přijatelnější podmínky. Vše je dáno tím, že se u nich nemusí klienti vázat na nijak extra dlouhou dobu a také vlastníctvím jejich zdrojů energie. Ostatně o výhodných cenách elektřiny a plynu se můžete pohodlně sami přesvědčit na https://www.epet.cz/elektrina/ a https://www.epet.cz/plyn/.

Zapomeňte na anonymitu

U velkých dodavatelů představují jejich klienti prakticky pouze čísla elektroměrů a plynoměrů. Tato situace je z hlediska odběratelů značně nepříjemná. Komunikace s dodavateli nezřídka vázne, na pobočkách je nutné čekat v dlouhých řadách a na některé otázky záměrně přestanou existovat odpovědi. Důležitý je pro dodavatele pouze zisk a vy jako pouhá jednotka pro něj nejste žádným velkým příjmem.

Jednoduché smluvní podmínky a pomoc s přestupem

U menších dodavatelů se setkáme s velmi jednoduše řešenými smlouvami. Často se jedná o minimum textu, který si skutečně dokážete s dostatečnou pozorností přečíst. Na strach z přestupu od některého energetického giganta k menší společnosti také zapomeňte. Malí dodavatelé vám ochotně pomohou a ušetří peníze i čas.

Napsat komentář