Chcete pravý perský koberec? Poradíme vám, jak ho vybrat

Perské koberce se chlubí poměrně bohatou a hlavně dlouhou historií. První tkané perské koberce se začaly objevovat v dobách Perské říše, přičemž s danou kulturou jsou provázány dodnes. Představte si proslavené perské zahrady plné květin a ptáků, přesně tak vypadají i samotné koberce, které znázorňují bohatost perské fauny a flory. Podle jednotlivých vzorů jste navíc schopni poznat, pokud se v dané problematice vyznáte, kde byl koberec vůbec utkán.

Pro perské koberce jsou charakteristické barvy jako tmavomodrá, vínová, béžová a zelená. Dále se pravý koberec z Persie vyznačuje dlouhou životností, v některých rodinách se dokonce jedná o putovní dědictví, které se předává z generace na generaci.

Důraz klaďte především na kvalitu materiálů

V případě, že prahnete po koberci, jenž vám vydrží vskutku dlouhá léta, dávejte si pozor na to, z jakých materiálů je vyroben. Jednat by se mělo hlavně o originální materiály přírodní produkce, a to konkrétně o pravou ovčí vlnu. Rozhodně nekupujte levnější alternativy vyrobené z umělých materiálů a různých náhražek, protože byste byli zklamaní kvalitou i životností.

Pravý perský koberec je velice příjemný na dotek. Stejně tak by vás měl zajímat samotný design. Zapadne do vašeho interiéru?

Perský koberec jedině od ověřeného prodejce

Jestliže se rozhodnete investovat do perského koberce, prověřte si nejprve konkrétního prodejce. Z těch známých prodejců, kteří nabízí čistě originální kousky, představujeme e-shop Buchara. Více informací najdete na webové stránce http://www.buchara.cz/ – perské koberce. Spokojení budete nejen s pestrým produktovým portfoliem, ale i cenovou politikou. Je libo moderní a designové koberce, nebo byste raději perskou klasiku? Čekají na vás navíc různé akční nabídky, a tak některé perské koberce se dají sehnat za zlomek ceny.

Napsat komentář